Ewa (anonim, 176.58.19.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego krwawię przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Skonczylam planowo miesiaczke w sobote a od czwartku(w momencie miesiaczki) zaczelam brac lek Invag i do niedzieli nadal wystepuje krwawienie? Czytalam ze to kest jedno z dzialan niepozadanych. Czy powinnam sie czegos obawiac, odstwic lek? Wspomne, ze od 2 tygosni zaczelam brac tablwtki antykoncepcyjne. Pozdraiwk

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma za co :)

Ewa (anonim, 176.58.18.)
około 7 miesięcy temu

Dziekuje bardzo za informacje , pozdrawiam :)

Tak, to jest normalna reakcja na tabletki antykoncepcyjne. Nie dość, że przy pierwszym opakowaniu tabletek miesiączka może wydłużyć się nawet do 14-21 dni, to do pół roku przyjmowania pigułek mogą pojawiać się plamienia śródcykliczne. Jest to kwestia normalna i świadczy o adaptacji organizmu na lek.

Jeśli krwawienia te byłyby bardzo obfite lub bolesne należy skonsultować się z lekarzem. Na chwilę obecną nie ma powodów do obaw.

Lek Invag najlepiej przyjmować na noc lub po zakończeniu krwawienia, aby jego składniki nie wypływały na zewnątrz wraz z krwią.

Być może pomocne okażą się nasze materiały:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Ewa (anonim, 176.58.18.)
około 7 miesięcy temu

Czy jest to po prostu normalna reakcja na tabletki antykoncepcyjne? Biore je pierwszy raz :(

Ewa (anonim, 176.58.18.)
około 7 miesięcy temu

Tabletki antykoncepcyjne zaczelam brac w pierwszy dzien miesiaczki czyli 08.08 sobota i planowo niby skonczylam ja miec 15 ale dalej mialam delikatne krwawienie i nadal je mam. Zaczelam stosowac lek invag, poniewaz takie bylo zalecenie od lekarza. I nie wiem co jest nie tak? Czy mam odstawic ten lek?

Poproszę najpierw o wyjaśnienie pewnej kwestii, której nie do końca rozumiem, a która może mieć decydujący wpływ na moją odpowiedź na Pani pytanie - wspomina Pani, że w czwartek miała Pani miesiączkę (rozumiem, że chodzi o ten czwartek, a wczoraj skończyła Pani miesiączkę?). Kiedy więc rozpoczęła Pani stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, które powinno się zażyć w pierwszym dniu miesiączki, a napisała Pani, że stosuje je Pani 2 tygodnie?