---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

ewa (anonim, 217.11.134.) Polska 3 lata temu

Jaki probiotyk ginekologiczny byłby najbardziej odpowiedni na pieczenie okolic intymnych po zakończeniu kuracji lekiem Cipronex?

dzień dobry,
2 tygodnie po leczeniu Cipronexem 500 dróg moczowych zaczęłam odczuwać suchość pochwy i pieczenie okolic intymnych/ w trakcie leczenia osłonowo przyjmowałam Lacidofil /, czy powinnam teraz zastosować probiotyk odbudowujący florę bakteryjną pochwy skoro wystąpiły takie objawy.Jeśli tak to proszę o podanie jaki probiotyk byłby najodpowiedniejszy.

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Zwykle stosowana dawka leku Gynoxin Optima to 1 kapsułka raz na dobę aplikowana głęboko do pochwy, wieczorem przed snem przez 3 kolejne dni.

Rano po umyciu i osuszeniu okolic intymnych można zaaplikować Lactovaginal i kurację kontynuować po zakończeniu leczenia środkiem Gynoxin Optima.

ewa (anonim, 217.11.134.) 3 lata temu

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, mam tylko problem natury przyjmowania leków proponowanych przez Panią , przeczytałam też załączone materiały. Jak przyjmować Gynoxin Optima by nie kolidowało to z Lactovaginalem, gdyż oba są dopochwowe. Jak długo przyjmować Gynoxin.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Cipronex może powodować nadkażenia grzybicze pochwy, zatem niewykluczone, że pieczenia okolic intymnych jest właśnie objawem infekcji.

Oczywiście, może Pani zastosować probiotyk ginekologiczny dopochwowy, jednak proszę pamiętać, że ma on działanie wspomagające i jeśli to infekcja - samodzielnie jej nie wyleczy.
Najlepszym wyborem w Pani przypadku będzie probiotyk dopochwowy o statusie leku, np. 1) Lactovaginal: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

2) Lakcid Intima: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

3) Invag: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/38124/invag-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/38124/invag-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

Załączam także odpowiedź, w której szczegółowo opisałam, jakie leki bez recepty zastosować w infekcji grzybiczej: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/29142/clotrimazolum-czym-moze-byc-pieczenie-przy-oddawaniu-moczu-i-bialy-nalot-na-poc

Przesyłam także opracowania, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/higiena-intymna - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły