---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Renata (anonim, 37.109.33.) Polska 3 lata temu

Gdzie można kupić lek Alunbrig?

Dzień dobry! Gdzie można kupić Brigatinib albo Alunbrig?

6 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Proponowałabym na początek skontaktować się mailowo, telefonicznie lub osobiście z kilkoma aptekami w pobliżu Pani miejsca pobytu. Jak wyjaśniłam poniżej, lek nie będzie dostępny w aptece otwartej "od ręki", zatem należy zaznaczyć, że prosi Pani o sprawdzenie możliwości zamówienia preparatu w hurtowni.

Może Pani oczywiście zwrócić się także do podmiotu odpowiedzialnego z prośbą o jakieś pokierowanie, natomiast mam wątpliwości, czy uzyska Pani tam informacje, gdzie konkretnie kupić lek. Osobiście sięgałabym po takie rozwiązanie, jeśli w aptekach spotka się Pani z informacją odmowną co do możliwości sprowadzenia leku.

Tadeusz (anonim, 89.64.71.) 3 lata temu

Pani Olgo, dziękuje za odpowiedź, niestety jestem przypadkiem, ktory nie jest objęty programem leczeniowym (inny przypadek niż nowotwór płuc).

Pisze Pani, by dowiadywać się w aptekach, jednakże pisać do każdej z osobna i szukać zajmie wiele czasu, czy ma sens kontakt z producentem (firma Takeda), która podpowie gdzie i jak można dostać lek?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Brigatynib pod nazwą Alunbrig został objęty refundacją w ramach programu lekowego B.6. Dla pacjentów zakwalifikowanych do programu leczenie tym produktem jest bezpłatny. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/programy-lekowe-nowoczesne-terapie

Zgodnie z informacją z firmy Takeda Pharma Sp. z o. o. lek jest dostępny także komercyjnie. W przypadku chęci zakupu leku poza programem należy liczyć się ze znaczącym wydatkiem. Obwieszczenie refundacyjne ustala następujące ceny hurtowe brutto: Alunbrig 180 mg 28 sztuk - 21 882,07 zł Alunbrig 90 mg 28 sztuk - 10 941,03 zł Alunbrig 90 mg 7 sztuk - 5 470,52 zł Cena detaliczna w przypadku zakupu w aptece będzie zapewne wyższa.

Alunbrig jest lekiem o kategorii dostępności "Rpz". Wyjaśnienie, co to oznacza, można znaleźć w poniższej odpowiedzi: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10251/elvanse-co-oznacza-ktegoria-dostepnosci-rpz

Ze względu na ten specyficzny model refundacji, wąskie wskazania i wysoką cenę nie należy się spodziewać, aby apteki otwarte trzymały ten lek na półkach. Można natomiast pytać o możliwość zamówienia - informacji należy zasięgnąć bezpośrednio w wybranej aptece stacjonarnej.

Tadeusz (anonim, 37.47.59.) 3 lata temu

Czy napłynęła odpowiedz, gdzie można uzyskać lek?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Odpowiedź od podmiotu odpowiedzialnego dotychczas nie nadeszła, natomiast zgodnie z projektem listy leków refundowanych, jaka ma obowiązywać od września 2020, brigatinib pod nazwą Alunbrig ma być dostępny w ramach programu lekowego B.6, czyli leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca. Więcej na temat tego, jak wygląda dostępność do leków poprzez programy lekowe można przeczytać poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/programy-lekowe-nowoczesne-terapie

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Brigatinib to substancja czynna leku Alunbrig. Nie mamy informacji, aby preparat był dostępny w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek. Możliwe, że preparat nie jest dystrybuowany w Polsce - w tej sprawie wysłałam zapytanie do podmiotu odpowiedzialnego. Jeśli napłynie odpowiedź, to zamieścimy ją dodatkowo w tyn wątku.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły