Mania1979 (anonim, 83.24.19.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie skutki może dać przyjmowanie leku Ozempic przez zdrowa osobę?

Jakie skutki może dać przyjmowanie leku Ozempic przez zdrowa osobę w dawcę 0,25 mg? Coraz więcej kobiet się na tym leku odchudza.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Substancją aktywną leku Ozempic jest semaglutyd. Jest to lek stosowany w leczeniu cukrzycy.

Opierając się na Charakterystyce Produktu Leczniczego, semaglutyd zmniejsza stężenie glukozy we krwi w sposób zależny od stężenia glukozy poprzez pobudzenie wydzielania insuliny i zmniejszenie wydzielania glukagonu, gdy stężenie glukozy we krwi jest duże. Mechanizm zmniejszenia stężenia glukozy we krwi obejmuje również niewielkie opóźnienie we wczesnym poposiłkowym opróżnianiu żołądka. Podczas hipoglikemii semaglutyd zmniejsza wydzielanie insuliny, nie zaburzając wydzielania glukagonu.
Semaglutyd zmniejsza masę ciała i masę tłuszczową w wyniku zmniejszenia podaży kalorii, w tym hamowania apetytu. Ponadto semaglutyd zmniejsza ochotę na pokarmy wysokotłuszczowe.

Pojawiły się badania, które sugerują, że lek ten może pomóc osobom z otyłością podczas odchudzania. Badanie wykazało, że podawanie semaglutydu osobom z otyłością, ale nie chorującym na cukrzycę, doprowadziło do redukcji masy ciała. Badaniem objęło 957 uczestników, z których 35% stanowili mężczyźni.
Trwają dalsze badania nad wpływem semaglutydu na redukcję masy ciała.
https://www.sciencedaily.com/releases/2018/03/180318144816.htm
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5573908/

Najczęstszym działaniem niepożądanym po stosowaniu leku były zaburzenia żołądka i jelit, w tym nudności (bardzo często), biegunka (bardzo często) i wymioty (często). Objawy te były zwykle łagodne lub umiarkowane oraz krótkotrwałe.

Oczywiście, jest to lek, który przepisać może wyłącznie lekarz. Ma on prawo stosować go poza wskazaniami. Musi brać jednak za to pełną odpowiedzialność.
Ze względu na fakt, że jest to nowy lek (pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w UE zostało wydane w dniu 8 lutego 2018 r.) podlega on dodatkowemu monitoringowi. Umożliwia to szybkie zidentyfikowanie nowych informacji o bezpieczeństwie.

Załączam link do śledzenia dostępności leku w Polsce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/99258/ozempic-iniekcja/apteki/w-polsce

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/rosliny-na-odchudzanie-i-oczyszczanie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/otylosc-i-nadwaga