Pat (anonim, 37.47.128.)
około 10 miesięcy temu, Poznań

Czy szampon Ducray Kelual DS można stosować podczas karmienia piersią?

Czy szampon Ducray kelual ds można stosować podczas karmienia piersią?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Cyklopiroks - jeden ze składników szamponu Ducray Kelual DS, należy do kategorii L3 ryzyka laktacyjnego według kategorii leków stosowanych podczas karmienia piersią opracowanej przez amerykańskiego uczonego prof. Thomasa W. Hale'a oraz kategorii B według FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków).

Z obu kategorii wypływa jeden wniosek - cyklopiroks jest substancją prawdopodobnie bezpieczną - nie ma dowodów, że może szkodzić, co nie oznacza też, że jest na 100% bezpieczny. Nie przeprowadzono kontrolowanych badań na grupie kobiet karmiących. Substancje te można stosować podczas karmienia piersią, jeśli istnieje potrzeba leczenia.

W związku z tym, że cyklopiroks zawarty w szamponie Ducray Kelual DS wykazuje działanie miejscowe, w mojej ocenie stosowanie go zgodnie z zaleceniami producenta - raz w tygodniu do pielęgnacji podtrzymującej nie ma wpływu na dziecko podczas karmienia piersią. Zatem może go Pani stosować.

Przesyłam link do śledzenia dostępności szamponu w aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/39945/ducray-kelual-ds-szampon-przeciwlupiezowy-zapobiegajacy-nawrotom-szampon/apteki/w-polsce

oraz materiały, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-a-karmienie-piersia
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/lupiez-czyli-o-szamponach-przeciwlupiezowych
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/szampony-i-odzywki-przeciwlupiezowe