Wojtek (anonim, 37.47.61.)
około roku temu, Warszawa

Jaki środek najlepiej zastować w walce z łupieżem?

Jaki środek najlepiej zastować w walce z łupieżem?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dołączam jeszcze link do artykułu na temat pielęgnacji włosów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/szampony-i-odzywki-do-wlosow

Łupież to uciążliwa choroba skóry głowy. W walce z łupieżem stosuje się przede wszystkim środki działające miejscowo - ważna jest zawartość substancji przeciwgrzybicznych w celu zwalczenia rozmnażania się drożdżaków Malassezia - jednego z głównych winowajców powstawania łupieżu. Istotny może być także dodatek składników regulujących rozrost komórek czy łagodzących świąd (jeśli występuje).

Aby odpowiednio dobrać preparat warto zastanowić się, czy mamy do czynienia z łupieżem suchym czy tłustym. Przy łupieżu suchym łuski są cienkie, raczej suche, o jasnym kolorze - białe lub szare i opadają ze skóry głowy, co jest widoczne m.in. na ubraniach.
Łupież tłusty charakteryzuje się łuskami, które przylegają do skóry głowy, są grube i żółtawe, mają "tłustą" konsystencję. W przypadku tej formy łupieżu częściej pojawia się podrażnienie skóry i jej świąd.

Proponowałabym zainteresować się ofertą dermokosmetyków aptecznych. Producenci często mają w ofercie serie produktów przeciwłupieżowych (np. szampon, odżywka, emulsja złuszczająca), które pozwalają na wybór zestawu, który pozwala na kompleksową walkę z łupieżem.

Poniżej przesyłam kilka propozycji kosmetyków na łupież, które można zakupić w aptekach:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/94828/dermedic-capilarte-szampon-zwalczajacy-lupiez-i-jego-przyczyny-szampon/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74327/ducray-squanorm-szampon-na-lupiez-suchy-szampon/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/61074/pharmaceris-h-h-purin-specjalistyczny-szampon-przeciwlupiezowy-do-skory-wrazliw/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54315/node-k-szampon-przeciwlupiezowy-szampon/apteki/w-warszawie

W przypadku bardzo nasilonych zmian lub licznych niepowodzeń w zwalczaniu łupieżu na własną rękę warto wybrać się do dermatologa.

Załączam linki do materiałów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-dla-mezczyzn
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przechowywac-dermokosmetyki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki