Kozienice , Grażyna Kruk, Sikorskiego 6/59 (anonim, 37.47.24.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie Xarelto i diosminę?

Biorę Xarelto ,na migotanie przedsionków czy mogę brać na pajączki na nogach lek Aflavic max czyli Diosminum

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano niekorzystnej interakcji pomiędzy rywaroksabanem - substancją czynną leku Xarelto a diosminą. Co więcej, dowiedziono, że stosowanie obu substancji u pacjentów z chorobą zakrzepową naczyń żylnych przyniosło korzystny skutek. Stosowanie preparatów zawierających diosminę nie jest również przeciwwskazane u chorych z zaburzeniami rytmu serca. Nie ma więc przeciwwskazań do równoczesnego stosowania wspomnianych preparatów.

"Pajączki na nogach", o których Pani wspomina to rozszerzone naczynia śródskórne. Same w sobie nie są niebezpieczne, jednak stanowią problem estetyczny, a co najważniejsze, mogą być zapowiedzią przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. Diosmina jest substancją zmniejszającą przepuszczalność naczyń krwionośnych, zwiększającą ich napięcie, poprawiającą elastyczność, działając przeciwobrzękowo. Co więcej, diosmina hamuje wydzielania histaminy, która rozszerza naczynia żylne, co może mieć pozytywny wpływ w przypadku skłonności do tworzenia "pajączków".

Należy mieć jednak świadomość, że żaden preparat doustny nie jest w stanie cofnąć zmian, które już powstały. Za skuteczną metodę usuwania "pajączków" uważa się m.in. laserowe usuwanie zmian.

Warto jednak zapobiegać powstawaniu nowych zmian. Sprzyja temu dieta bogata w witaminę C i bioflawonoidy (np. cytrusy) i związki krzemu (np. kasza gryczana, otręby) oraz aktywny tryb życia. W czasie odpoczynku zaleca się trzymać nogi powyżej linii tułowia.
Można również sięgnąć po jeden z preparatów zawierających rutynę, ruskogeninę czy escynę.

W przypadku zaobserwowania nasilenia procesu powstawania nowych zmian, warto zasięgnąć porady lekarza, który oceni potrzebę wykonania dodatkowych badań.

Poniżej znajdzie Pani linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba