Bruno (anonim, 89.68.37.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Jak sobie radzić z wypróżnianiem przy leku Skudexa i jak długo można go brać?

Jak sobie radzić z wyproznianiem przy braniu Skudexa?jak długo mogę brać? Mam bardzo mocne piekonce bóle 2 razy dziennie z egzysta. Biorę juz 6 miesięcy fizjoterapelta nie pomaga

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Mar (anonim, 77.111.247.)
około 8 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

około 10 miesięcy temu

Zaparcia są charakterystycznym działaniem niepożądanym leków opioidowych, najczęściej występują przy przewlekłym przyjmowaniu morfiny. W takich sytuacjach można zmienić lek opioidowy, lub włączyć lek prokinetyczny (przyspieszający pasaż treści pokarmowej). Równie ważna jest odpowiednia lekkostrawna dieta.

Lek skudexa składa się dwóch substancji czynnych, tramadolu i dexketoprofenu. Należy przy tym zauważyć że leczenie skudexa może trwać do 5 dni, i lek ten nie powinien być przyjmowany przewlekle. Tramadol jest lekiem opioidowym, jednak zazwyczaj nie powoduje zaparć . W leczeniu bólu przewlekłego z komponentą neuropatyczną (pieczenie) warto rozważyć tramadol o przedłużonym uwalnianiu, przyjmowany dwa razy dziennie. Stosowanie deksketoprofenu lub innego NLPZ, jest zasadne jeśli ból ma komponentę zapalną. W bólu neuropatycznym leki z grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych są nieskuteczne.

Podsumowując
Problem z wypróżnieniami najprawdopodobniej nie jest związany z przyjmowaniem leku skudexa i wymaga diangostyki gastrologicznej.

Należy ustalić charakter dolegliwości bólowych, i zmodyfikować obecne leczenie. Jeśli egzysta jest dobrze tolerowana a nadal występują objawy bólu neuropatycznego (pieczenie) można zwiększyć dawki tego leku, a leki z tramadolem stosować jedynie doraźnie przy zaostrzeniu bólu.

Bruno (anonim, 89.68.37.)
około 10 miesięcy temu

Lekarz kazał zwiększyć mi dawkę do 3 raz dziennie skudexa i egzysta, leczę sie w boradni bólu. A skudexa ma tramal i pewnie przez to nie mogę się załatwiać mam zaparcia . Może mam coś z nerwami nie mogę usiedzieć chwilę i się oprzeć bo piecze. Miałem już tyle rehabilitacji i nic nie pomaga wręcz gorzej. Na operacje się nie kwalifikuje po rezonansie MIR był neurolog , ortopeda itd. Nie wiem gdzie się zwrócić.może jakas podpowiedź?

Proszę wyjaśnić, na czym polega problem z wypróżnianiem - czy cierpi Pan na zaparcia czy też na biegunki? Oba rodzaje zaburzeń są często występującymi działaniami niepożądanymi (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 10 pacjentów) leku Skudexa.

Lek Skudexa jest przeznaczony do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu. Ostatecznie o docelowej długości terapii decyduje lekarz. Jeśli stosuje Pan lek już 6 miesięcy, nie pomaga on Panu, a do tego pojawiły się działania niepożądane, to proponuję skonsultować się z lekarzem.

Załączam informację o możliwości i potrzebie zgłoszenia działania niepożądanego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
oraz materiały na temat leku Skudexa:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/ulotka