cezary (anonim, 89.64.38.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy Bisoratio ma takie samo działanie jak Bisocard i nie powoduje skurczu oskrzeli?

takie same działanie jak bisocard,nie powodujący skurczu oskrzeli

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Bisoratio i Bisocard są swoimi odpowiednikami, a więc mają tę samą substancję czynną, w tej samej dawce, tę samą postać leku (tabletka), to samo działanie terapeutyczne i te same wskazania do stosowania.

Bisoprolol - substancja czynna leków Bisoratio i Bisocard to związek selektywny w stosunku do receptora β1 (blokujący tylko receptor β1 ). Receptory β1 znajdują się głównie w sercu. Dzięki nim dochodzi do wzrostu częstotliwości rytmu serca, zwiększenia jego kurczliwości i wzrostu przewodzenia w układzie bodźco-przewodzącym.

Receptory β2, które bisoprolol, jako lek kardioselektywny blokuje w znacznie mniejszym stopniu, wpływają relaksacyjnie na mięśniówkę gładką oskrzeli.

Preparaty o dużej kardioselektywności, takie jak bisoprolol, wykazują mniejszy wpływ na funkcję oskrzeli niż beta-adrenolityki o umiarkowanej kardioselektywności, dlatego są stosowane u osób z chorobami płuc, jednak nawet kardioselektywny beta-adrenolityk w dużej dawce może pogarszać parametry funkcji płuc, dlatego stosowanie tych leków u pacjentów z ciężką astmą oskrzelową lub ciężką przewlekłą chorobą obturacyjną płuc jest przeciwwskazane, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow