Aga (anonim, 88.156.139.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam przerwać terapię lekiem Wellbutrin, jeśli źle się po nim czuję?

Biorę wlebutrin 5 dzień i czuję się KOSZMARNIE. Jestem tozdrazniona,Nie mam siły,prze 4 dni bolał mnie brzuch i miałam okropne nudności, przez 3 kręciło mi się bardzo w głowie, jak leżałam to jeszcze bardziej,cały czas nie mogę usnąć (muszę brać "Na sen", Teraz 5 dzień - został zupełny brak siły, bardzo źle samopoczucie (trudno mi to wyjaśnić ) , w prezencie dziś dostałam OKROPNY SWIATLOWSTRET (pierwszy raz w życiu mam coś podobnego). Nie wiem czy w ogóle jest sen dalej się męczyć , lekarka mnie przekonuje żebym wytrzymała , że to minie..ALE KIEDY?? nie wiem co robić, czy ktoś miał podobnie i to minęło???

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Beata (anonim, 83.28.215.)
około miesiąca temu

Miałam bardzo podobnie, po 10 dniach już nie dało się wytrzymać dłużej, odstawiłam sama, nie wiem, czy dobrze zrobiłam, może należało się przeczekać do pełnego czasu brania, ale zaczynały mi pojawiać się myśli samobójcze i okropny niepokój wraz z rozdrażnieniem, agresją i płaczem w ciągu dnia, płakałam kilka razy dziennie.

Dana (anonim, 85.202.108.)
około 11 miesięcy temu

Witam przyjmuje 10 dzien lerivon i czuje sie OKROPNIE trzesie sie cala , boli mnie brzuch Wstaje o 4 nad ranem , i tak do popoludnia Dzwonie czesto do doktor , kaze dalej brac . Jestem juz bardzo tym zmeczona , nie wiem co robic Nie moge wyjsc z domu . Czy ktos mial podobnie jak ja !!!!!!!!!!!!!!!

Ania (anonim, 5.173.96.)
około 11 miesięcy temu

Droga Agnieszko, czy nadal jesteś na wellbutrinie? Przetrwalas najgorsze? Przyjmuje ten lek 10 dni i czuje się fatalnie... Mam nudności i wymioty oraz zupełny brak sił. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Ania

Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania, lecz skontaktować się z lekarzem najszybciej jak to możliwe.

Adam (anonim, 109.173.130.)
około 11 miesięcy temu

Zmniejsz dawkę i skontaktuj się z lakarzem jak najszybciej

Dziękujemy za tę informację :)

bebe (anonim, 5.253.206.)
około 11 miesięcy temu

cześć,
dla mnie pierwsze dwa tygodnie były koszmarne, przetrzymałem to, z perspektywy czasu powiem że warto bylo, objawy miałem dokładnie jak ty

Na naszym portalu wypowiadają się farmaceuci, jednak oczywiście możliwe jest, że któryś z pacjentów trafi na Pani wpis i podzieli się z nami swoją historią.

Proszę pamiętać, że reakcja na lek jest kwestią bardzo indywidualną i nie ma powodu kierować się cudzym doświadczeniem w tej kwestii, ponieważ w Pani przypadku może wystąpić zupełnie inny efekt.

Psychiatra, który zbiera doświadczenie w pracy z pacjentami jest najlepszą osobą, która może Panią pokierować w tej kwestii. Zna on też historię Pani choroby oraz ma wszystkie wymagane informacje na temat Pani stanu zdrowia, na podstawie których jest w stanie ocenić "czy w ogóle jest sens dalej się męczyć". My, jako osoby całkiem postronne, które Pani nie znają, nie wiedzą nawet, z jakich powodów podjęła Pani terapię nie mamy możliwości wypowiadać się w tym temacie.

Nie ma reguły, co do samopoczucia podczas przyjmowania leków psychiatrycznych - faktycznie jedni pacjenci początki terapii znoszą źle i decydują się na jej zakończenia lub modyfikację, u innych objawy niepożądane mijają po pewnym czasie, a u kolejnych utrzymują się przez cały okres leczenia.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku.
Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane