Justyna (anonim, 31.0.70.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Co powinnam zrobić, jeśli przez przypadek przyjęłam dwie tabletki Tertensif SR?

Witam dziś przez przypadek wzięłam 2 tabletki tertensif Sr czy powinnam się martwić. ? Sikam co 10 minut . Ciśnienie mam 110 na 60 . Co powinnam zrobić proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 3 miesięcy temu

Według charakterystyki produktu leczniczego po ok. 18 godzinach (w zakresie pomiędzy 14 a 24 godziny) stężenie leku we krwi spada o połowę. Podanie leku wielokrotnie nie powoduje jego kumulacji w organizmie. Oznacza to, że po niecałych 2 dobach efekt zażycia zbyt dużej liczby tabletek leku zostanie zniesiony.

Justyna (anonim, 31.0.70.)
około 11 miesięcy temu

Po jaki czasie te tabletki przestaną działać

Obniżenie ciśnienia tętniczego jest możliwe, natomiast nie potrafię odpowiedzieć Pani, czy i o ile może spaść. Istotne toksyczne działania indapamidu obserwowano dopiero po przyjęciu dużych dawek (powyżej 40 mg).

Justyna (anonim, 31.0.70.)
około 11 miesięcy temu

Jedna zażyłam o koło 18 a drugą o koło 19. Czy może mi spaść jeszcze bardziej ciśnienie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku indapamidu (składnika aktywnego leku Tertensif SR) nie jest znana swoista odtrutka. Postępowanie uzależnione jest od stanu chorego i zależne od tego, ile czasu mięło od zażycia dodatkowej porcji leku.

Jeśli jest Pani zaniepokojona, oddawanie moczu jest istotnie zwiększone, obawia się Pani konsekwencji dla zdrowia (np. odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych, spadku ciśnienia) - to proszę skorzystać z pomocy medycznej, która jest w dni wolne od pracy dostępna w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Może Pani spróbować najpierw zadzwonić - operator dokona rozeznania, czy powinna Pani przyjechać lub wyda zalecenia do postępowania. W przypadku bardzo złego samopoczucia, może Pani także skorzystać z numeru ratunkowego 112 na zwykłych zasadach. Załączam dodatkowe informacje:
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/na-ratunek

Zachęcam także do zgłoszenia działania niepożądanego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane