Jerzy (anonim, 89.67.165.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Jaki zamiennik za lek Tamispras zastosować, aby nie wywoływał u mnie skutków ubocznych?

Tamispras powoduje u mnie zapalenia błony śluzowej jamy ustnej,
zaparcia wysypkę i świąd . jaki zamiennik zastosować ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zaparcia, wysypka oraz świąd to działania niepożądane, które zostały zgłoszone i opisane średnio przez 1 na 100 pacjentów stosujących lek Tamispras.
Suchość w jamie ustnej występuje u tych pacjentów zdecydowanie rzadziej.

Zamiennik jest to preparat, który zawiera tę samą substancję czynną w tej samej dawce i ma to samo działanie terapeutyczne jak lek oryginalny - co za tym idzie, najprawdopodobniej będzie wywoływał te same skutki uboczne, zatem w mojej ocenie - zastosowanie odpowiednika nie zmieni niczego w Pana stanie zdrowia.

Proszę skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy zmiana terapii jest w Pana przypadku konieczna. W obecnej sytuacji można kontaktować się także telefonicznie:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku.
Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane