Gonia (anonim, 5.173.240.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak stosować lek Plaquenil w reumatoidalnym zapaleniu stawów?

Witam. Mam zlecony plaqenil w dawce 2x1 tabl(200 mg) .Choruję na RZS .Nie wiem czy dobrze zrozumiałam czy przyjmować ten lek codziennie czy raz w tygodniu. Nie mogę się skontaktować z moim lekarzem. Proszę o pomoc.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Informacje, jakie podaje producent odnośnie stosowania leku Plaquenil mówią, iż lek należy stosować ściśle według zaleceń lekarskich, ponieważ sposób dawkowania jest zależny od wielu czynników, m.in. od wieku oraz jednostki chorobowej.

Zapis, jaki Pani podała może być różny - 2 razy dziennie 1 tabletka lub 2 razy w tygodniu 1 tabletka.

Proszę spróbować skontaktować się z apteką, w której realizowała Pani receptę. Być może na dokumencie tym lekarz umieścił dokładniejszy sposób dawkowania np. dodał dopisek "w tygodniu" lub "dziennie".

Może Pani też zadzwonić do przychodni, w której odbyła się wizyta. Lekarz powinien wpisać zalecone dawkowanie leku Plaquenil w karcie Pani zdrowia.

Przesyłam link do śledzenia dostępności leku Plaquenil w aptekach połączonych z naszym systemem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce?pvId=76034 (30 tabletek),
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce?pvId=62423

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty. Rezerwacja jest zwykle ważna do końca następnego dnia.

Z uwagi na fakt, że Plaquenil jest obecnie bardzo poszukiwany, przed udaniem się do apteki po odbiór, rekomenduje kontakt telefoniczny z placówką, celem upewnienia się, że lek został dla Pani odłożony.