Adam (anonim, 31.60.240.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy istnieje potrzeba profilaktycznego przyjmowania leku Ebilfumin?

Czy istnieje potrzeba przyjmowanie leku ebilfumin jeśli jeszcze nie jest się chorym na grypa? Byłem z 2, 5 letnia córką w szpitalu na zapalenie płuc (dodam że miesiąc wcześniej też byliśmy na zapalenie płuc), wcześniej nie chorowała jakoś często, może raz. Chodziliśmy na inhalacje z dzieckiem chorym na grypę typu a, byliśmy dwa razy po 5minut.lekarz nam zalecil ten lek i nie wiem czy to bardziej nie osłabi odporności córki, dodam że w domu mam żonę w 37 tygodniu (wszystko ok z żoną i dzidzią w brzuchu) i jak wrócę z córką to i żona ma przyjmować.. Czytałem skutki uboczne i się przestraszyłem.. Co Wy o tym myślicie??

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ebilfumin może być stosowany w zapobieganiu grypie u osób po kontakcie z przypadkiem klinicznie rozpoznanej grypy, kiedy wirus grypy występuje w danym środowisku. W każdym przypadku zastosowanie leku powinno wynikać z indywidualnej analizy przypadku.

Z tego co Pan napisał, lekarz uznał, że w Państwa przypadku istnieje ryzyko, że Pan i córka możecie zachorować na grypę typu A. Każdy lek może, chociaż nie musi powodować skutki uboczne. Jednak również grypa może mieć bardzo groźne konsekwencje dla zdrowia, ciężki przebieg i powikłania. Grypa może wiązać się także z niekorzystnym wpływem na ciążę i płód. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Nie jestem w stanie ocenić Państwa przypadku bez jego pełnej znajomości - proponuję zaufać w tym względzie lekarzowi. W przyszłości warto pamiętać, że skuteczną profilaktyką grypy są szczepienia ochronne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone
Załączam dodatkowe materiały na temat leku Ebilfumin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/ulotka
oraz nasze materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/szczepionki-przeciw-grypie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-przeziebienie