Marysia (anonim, 178.159.192.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy lek Polpril może powodować zaostrzenie objawów hemoroidów?

Dlaczego podczas brania leku Polplir zaczęły krwawić mi hemoroidy pomimo iż miałam je usuwane i na kątroli było wszystko dobrze a polplir biorę od 2 tygodni.Czy tu chodzi o rozszeżenie żył? i sama mie wiem czy mogę coś zastosować na hemoroidy.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wśród działań niepożądanych leku Polpril nie odnotowano jak dotąd zaostrzenia objawów związanych z hemoroidami. Z mechanizmu działania leku nie wynika również, aby mógł on powodować zwiększenie ryzyka krwawień.

Jeśli jednak uważa Pani, że na obserwowane objawy wpływ ma przyjmowany lek, należy zgłosić to lekarzowi. O tym, jak i dlaczego warto zgłaszać działania niepożądane pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

W obecnej sytuacji odradza się osobiste wizyty pacjentów w przychodniach i gabinetach lekarskich. Jeśli dolegliwości nie są bardzo nasilone i nie zagrażając życiu lub zdrowiu, można bez konsultacji z lekarzem zastosować jeden z preparatów stosowanych w łagodzeniu objawów związanych z hemoroidami:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-na-hemoroidy

Jeśli jednak potrzebuje Pani pilnej konsultacji lekarza polecam kontakt telefoniczny z przychodnią i skorzystanie z porady telefonicznej. Poniżej znajdzie Pani link do strony internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia, na której można znaleźć listę placówek udzielających teleporad wraz z numerami kontaktowymi:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

W razie wątpliwości polecam też kontakt z konsultantem Telefonicznej Informacji Pacjenta pod numerem 800 190 590, który wskaże, która z pobliskich przychodni oferuje usługę teleporad - telefonicznych porad lekarzy, podczas których pacjent bez wychodzenia z domu może nie tylko skorzystać z konsultacji, w razie potrzeby może otrzymać również e-receptę i e-zwolnienie.

Więcej o hemoroidach, sposobach ich leczenia oraz roli diety w ich zapobieganiu pisaliśmy w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-hemoroidy