Robert (anonim, 185.246.210.)
około roku temu, Warszawa

Co się dzieje z lekiem Acenocumarol?

Co się dzieje z Acenocumarolem??? Zostało mi kilkanaście tabletek mam wszczepioną mech. zastawkę w poz aort. Leku w aptekach brak. A to lek bez którego nie można żyć, w moim przypadku.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma napłynęło potwierdzenie, że produkt leczniczy Acenocumarol WZF 4 mg jest niedostępny z przyczyn technicznych.

Produkcja leku zostanie jednak wznowiona - zgodnie z przewidywaniami preparat ma powrócić do obrotu w II połowie kwietnia.

Podmiot odpowiedzialny ma świadomość klinicznego znaczenia leku Acenocumarol dla przebiegu leczenia pacjentów potrzebujących terapii przeciwzakrzepowej. Wyraził ubolewanie z powodu obecnej sytuacji i zapewnił, że dokłada wszelkich starań, aby lek wrócił do aptek jak najszybciej.

Alternatywą dla leku Acenocumarol 4 mg może być preparat Sintrom w tej samej dawce, produkt ten nie jest jednak refundowany:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71344/sintrom-tabletki/apteki/w-polsce

Xxx (anonim, 89.151.42.)
około roku temu

Co sie dzieje z lekiem Acenocumarol 4mg ? Dlaczego brak w hurtowniach i czy to tylko przejściowe? Proszę o odpowiedź..

Nie mamy informacji na temat problemów z lekiem Acenocumarol, jednak zwróciłam się do podmiotu odpowiedzialnego z zapytaniem - jeśli napłynie odpowiedź, to zamieścimy ją w tym wątku.

Załączam link pokazujący dostępność tabletek Acenocumarol w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek z Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1612/acenocumarol-wzf-tabletki/apteki/w-warszawie
Interesującą Pana dawkę można wybrać na rozwijanym menu (pasek pod mapką). Przypuszczam natomiast, że chodzi o dawkę 4 mg, ponieważ to właśnie jej dostępność bardzo istotnie spadła w przeciągu ostatniego miesiąca:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1612/acenocumarol-wzf-tabletki/statystyki/10011

Zachęcam do zapisania się na powiadomienia o produkcie - jest to możliwe z poziomu wskazanej powyżej strony z dostępnością.

Zostawiam także nasze opracowania dotyczące leków wpływających na krzepliwość krwi:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwzakrzepowe