Teresa (anonim, 31.0.47.)
około roku temu, Łódź

W której z aptek w Łodzi kupię Acenocumarol WZF 4 mg?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma napłynęło potwierdzenie, że produkt leczniczy Acenocumarol WZF 4 mg jest niedostępny z przyczyn technicznych.

Produkcja leku zostanie jednak wznowiona - zgodnie z przewidywaniami preparat ma powrócić do obrotu w II połowie kwietnia.

Podmiot odpowiedzialny ma świadomość klinicznego znaczenia leku Acenocumarol dla przebiegu leczenia pacjentów potrzebujących terapii przeciwzakrzepowej. Wyraził ubolewanie z powodu obecnej sytuacji i zapewnił, że dokłada wszelkich starań, aby lek wrócił do aptek jak najszybciej.

Alternatywą dla leku Acenocumarol 4 mg może być preparat Sintrom w tej samej dawce, produkt ten nie jest jednak refundowany:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71344/sintrom-tabletki/apteki/w-polsce

Acenocumarol 4 mg na chwilę obecną dostępny jest w 2 placówkach połączonych z naszym systemem na terenie Łodzi:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1612/acenocumarol-wzf-tabletki/apteki/w-lodzi?pvId=10011

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty. Rezerwacja jest zwykle ważna do końca następnego dnia roboczego.

Przed udaniem się do apteki po odbiór leku, rekomenduję kontakt telefoniczny, czy lek został na pewno dla Pani odłożony.

Acenocumarol WZF zawiera acenokumarol, który należy do leków przeciwzakrzepowych. Zmniejsza on zdolność krwi do krzepnięcia, przez co zapobiega tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych.
Acenocumarol WZF stosuje się w profilaktyce powikłań zakrzepowo-zatorowych i ich leczeniu.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwzakrzepowe
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych