Ania (anonim, 178.37.160.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo mogą utrzymywać się zawroty głowy po leku Triveram?

Dzień dobry. Moj ojciec przymuje lek od prawie 2 tygodni. Po 10 dniach stosowania pojawiły się u niego zawroty głowy. W chwili obecnej zaprzestał spożywania leku.Jak długo mogą utrzymywać się owe zawroty ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Triveram może powodować zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie lub nudności. Silne zawroty głowy mogą być pochodzenia ośrodkowego lub błędnikowego, mogą wystąpić maksymalnie u 1 na 10 pacjentów i mogą być też związane z nadmiernym obniżeniem ciśnienia tętniczego.

W przypadku silnych zawrotów głowy występujących w trakcje stosowania leku Triveram pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. W obecnej sytuacji tata konsultację powinien odbyć tym bardziej, że - jak rozumiem - jest obecnie bez leku regulującego ciśnienie krwi.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jak długo mogą utrzymywać się zawroty głowy. Stężenie składników leku Triveram spada systematycznie po zaprzestaniu przyjmowania leków, ale podlegają one całkowitej eliminacji z organizmu w różnym czasie: atorwastatyna po około 3 dniach, peryndoprylat (aktywna postać peryndoprylu) po około 3,5 dnia, a pewna, spadająca w czasie ilość amlodypiny może utrzymywać się w organizmie nawet powyżej tygodnia.

Załączam dodatkowe informacje o leku Triveram:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90387/triveram-40-mg-10-mg-10-mg-tabletki-powlekane/ulotka
oraz nasze materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wysoki-cholesterol
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem

W przypadku zaobserwowania lub podejrzenia wystąpienia działania niepożądanego warto nie tylko poinformować lekarza, ale także dokonać zgłoszenia indywidualnego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane