A (anonim, 5.174.223.)
około roku temu, Warszawa

Czy Fluomizin może powodować krwawienia i powodować opóźnienie się okresu?

Witam mam pytanie używałam tabletek dopochwowych fluazinium po nich dosty krwawienia a teraz spóźnia mi się okres czy to normalne

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przypominam o możliwości zgłoszenia działania niepożądanego. Więcej na temat tego, dlaczego jest to ważne, można przeczytać poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Olaa (anonim, 31.60.245.)
około miesiąca temu

Stosuje drugi dzień i najpierw byly plamienia a teraz wystapilo krwawienie

Olla (anonim, 5.173.16.)
około 5 miesięcy temu

Tak, może. Opisują to dziewczyny na innych forach a ja właśnie tego doświadczam. Już nie miesiączkuję a lek dostałam na stan zapalny. 4-5 dzień zaczęły się bardzo silne bóle jajników, bioder i krzyża, po zakończeniu kuracji, do tego bólu doszło najpierw plamienie a dziś już krwawienie. I jest to skutek uboczny leku fluomizin. Mam nadzieję, że nie będzie krwotoku.

Niestety nie ma, a przynajmniej ja nie znajduję preparatu dopochwowego o nazwie "Fluazinium". Proszę zweryfikować prawidłowość podanej nam nazwy. Niestety przy błędnie podanej nazwie leku może Pani nie otrzymać porady. W tym przypadku przypuszczam, że może chodzić o preparat Fluomizin. Jeśli tak - proszę czytać dalej. W przeciwnym razie proszę sprawdzić nazwę i zadać dodatkowe pytanie w tym wątku.

Krwawienie z pochwy może pojawić się niezbyt często (nie częściej niż u 1 na 100 pacjentek) stosujących preparat Fluomizin. Materiały właściwe dla leku wymieniają także "krwawienie z dróg rodnych" jako możliwe działanie niepożądane, którego częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Nie ma informacji, aby lek wpływał na gospodarkę hormonalną i mógł spowodować przesunięcie się okresu. Jest to mało prawdopodobne, ponieważ działa on miejscowo - przeciwzakaźnie i odkażająco.

Jeśli jest Pani zaniepokojona, a miesiączka spóźnia się istotnie - proszę w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę (jeśli jest Pani osobą aktywną seksualnie), a jeśli nie ma to u Pani zastosowania - to proszę udać się do lekarza. Zaburzenia cyklu mogą mieć różne przyczyny, dlatego warto się skonsultować.

Załączam dodatkowe informacje o preparacie Fluomizin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/30652/fluomizin-tabletki-dopochwowe/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/30652/fluomizin-tabletki-dopochwowe/ulotka
oraz nasze artykuły o zdrowiu intymnym - być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic