SYLWKA (anonim, 85.221.130.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można palić papierosy podczas przyjmowania leku Digavar?

Dzień dobry chcialam zapytac czy digavar mozna przyjmowac jesli pali sie papierosy jakie jest zagrożenie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lekarz przepisujący preparat Digavar powinien "starannie rozważyć wskazania" do stosowania aceklofenaku (jest to składnik aktywny leku Digavar) u pacjentów, którzy palą papierosy. Jeśli mając wiedzę, że pali Pan, mimo wszystko zdecydował się przepisać lek - najwyraźniej uznał, że nie jest Pan pacjentem z grupy szczególnego ryzyka. W przypadku wątpliwości lub jeśli nie informował Pan lekarza o paleniu - konieczna może być dodatkowa konsultacja.

Palenie jest istotnym czynnikiem ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych (takich jak zator, zawał, udar). Ponieważ ryzyko to związane jest także ze stosowaniem aceklofenaku, łączenie palenia tytoniu z przyjmowaniem leku może spowodować, że sumaryczne narażenie na wystąpienie takich zdarzeń będzie większe. Potencjalne działania niepożądane mogą zostać ograniczone poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy czas pozwalający na kontrolowanie objawów.

Jeśli natomiast chodzi o możliwy wpływ palenia na działanie leku, to najprawdopodobniej nie da się go ocenić, ze względu na zbyt mała liczbę badań w tym kierunku. Niemniej są dowody, że składniki dymu tytoniowego (jest on mieszaniną ponad 5000 substancji o działaniu toksycznym) mogą wchodzić w interakcje (wzajemne niekorzystne działania) z lekami. Odpowiedzialna jest za to zarówno nikotyna, która jest związkiem biologicznie aktywnym, jak i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne powstające podczas spalania tytoniu.

Digavar to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, zalecany głównie w celu łagodzenia dolegliwości ze strony stawów.

Załączam dodatkowe materiały na temat tego leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93704/digavar-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93704/digavar-tabletki-powlekane/ulotka
materiały na temat leczenia bólu:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
oraz informacje na temat rzucania palenia - być może zachęcą Pana do porzucenia nałogu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-skutecznie-rzucic-palenie