Mateusz (anonim, 5.173.10.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są najczęstsze skutki uboczne po preparacie Desmoxan?

Witam, jakie są najczęstsze skutki uboczne, poniewaz stosuje desmoksan od 4 dni zauważyłem brak koncentracji drżenie mięśni (nawet na całym ciele ale głównie rąk), czytałem że powoduje otyłość czy zmniejsza metabolizm a może przyswajanie tłuszczów, dodam że jestem chudy i mogłem jeść ile chciałem i nie tyłem, czy to się zmieni?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie napisał Pan, o jaki lek pyta. Jeśli chodzi o Desmoxan, to proszę czytać dalej.

Desmoxan jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą nie wystąpić żadne skutki uboczne lub mogą pojawić się tylko niektóre. Skutki uboczne najczęściej występują na początku leczenia preparatem Desmoxan, a większość z nich zanika w trakcie terapii.:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23067/desmoxan-kapsulki/ulotka

Są to - zgodnie z ulotką: męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie, zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, bóle, zawroty głowy, rozdrażnienie, uczucie ciężkości głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmiany nastroju, lęk, trudności w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, wzrost ciśnienia tętniczego, duszność, wzmożone odkrztuszanie, suchość w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, zgaga), pieczenie języka, zmiany smaku, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zwiększenie aktywności aminotransferaz (pewien rodzaj enzymów wątrobowych).

Preparat Desmoxan przewidziany jest do stosowania przez 25 dni, przy czym osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Nie uważam za możliwe, aby w ciągu 3 tygodni masa ciała mogła zmienić się na tyle, aby z osoby chudej stał się Pan pacjentem otyłym. Proszę zachować normalny, zdrowy tryb życia, stosować racjonalne odżywianie i nie podjadać w miejsce niewypalonych papierosów, aby utrzymać wagę.

Jeśli chciałby Pan zgłosić odczuwane na tym etapie leczenia działania niepożądane, to zachęcam do tego, a jak to zrobić można przeczytać w poniższym opracowaniu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane