Katarzyna (anonim, 5.60.119.)
około roku temu, Warszawa

Czy zamiast Bisoratio 5 mg mogę przyjąć Nebicard 5 mg lub Lisiprol 10 mg?

Biorę sporadycznie przy wysokim ciśnieniu lek bisoratio 5mg.skonczyl mi się i mam w domu tylko lisiprol 10 mg oraz nebicard 5mg.czy mogę zażyć tabletkę w celu obniżenia ciśnienia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie, nie może Pani zażyć żadnego z tych leków celem obniżenia ciśnienia, bowiem nie są to zamienniki leku Bisoratio.

Proszę nie zażywać leków, które pozostały Pani lub innym domownikom z poprzednich terapii, bowiem może to skutkować groźnymi dla zdrowia i życia działaniami niepożądanymi.

W sytuacji, kiedy kończy się Pani zapas leku, należy udać się do lekarza, zanim przyjmie Pani ostatnią tabletkę. Takie postępowanie zapewnia ciągłość terapii oraz bezpieczeństwo dla Pani zdrowia.

Ewentualnym rozwiązaniem może być przedstawienie Pani sytuacji farmaceucie w aptece, który ma możliwość wypisania recepty farmaceutycznej. Recepta farmaceutyczna jest dokumentem, który farmaceuta (magister farmacji) ma prawo wystawić w aptece, w przypadku wystąpienia nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pacjenta.
Dotyczy to przede wszystkim leków na nadciśnienie, astmę, cukrzycę, gdy pominięcie dawki może mieć poważne konsekwencje - atak duszności, wahania poziomu glukozy, niekontrolowany wzrost ciśnienia krwi ze swoimi dalszymi konsekwencjami.

Na receptę farmaceutyczną można wydać produkt leczniczy dostępny na receptę w najmniejszym dostępnym opakowaniu, ze 100%-ową odpłatnością.
Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wypisanie takiej recepty jest dobrą wolą farmaceuty, a nie jego obowiązkiem.
Więcej informacji na ten temat można zasięgnąć tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kiedy-farmaceuta-moze-wypisac-recepte

Bisoratio zawiera bisoprolol - substancję, która blokuje receptory beta-adrenergiczne w sercu i naczyniach krwionośnych, dzięki czemu serce bije wolniej, ale wydajniej.

Przesyłam link do jego śledzenia w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/12171/bisoratio-5-tabletki/apteki/w-warszawie