Kris1965 (anonim, 89.64.60.)
około roku temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku zbierania się płynu w brzuchu i sinych plam na skórze?

Mam opuchniętą przednią prawą stronę żebra. Nie jest to opuchlizna po jakimś urazie. Powstała nagle około tygodnia temu. Wcześniej lekarz zdiagnozowal u mnie neuralgię międzyżebrową, miałem silny ból z tyłu pleców po prawej stronie pod łopatką. Lekarz przepisał mi Olfen 75 2 razy na dobę, po tygodniu stosowania wyskoczyła ta opuchlizna z przodu. Na pogotowiu zrobiono mi RTG klatki piersiowej i brzucha orz USG brzucha. Morfologie krwi. Z badania USG wyszło że mam powiększoną i stłuszczoną wątrobę. Pozostałe organy w normie. Po kolejnej wizycie i lekarza zapisał mi Kostaroz 90 po jednej tabletce na dobę
Po dwu dniach zauwazylem ze zbiera mi się płyn w brzuchu po prawej stronie i na drugi dzień wyszły sine plamy na calym podbrzuszu i prawj stronie. Jest okres świąteczno noworoczny i mój lekarz ma wolne. Nie wiem co mi dolega i czy ma dalej zażywać Kostarox.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Opisane nowe objawy (płyn w brzuchu i sine plamy na skórze) są niepokojące, mogą świadczyć o zaburzeniach pracy narządów wewnętrznych i powinny skłonić Pana do pilnej konsultacji z lekarzem. W dni świąteczne można skorzystać z punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W szpitalach pomoc w nagłych przypadkach świadczy również SOR (szpitalny oddział ratunkowy).

Lek Kostarox można wiązać z wystąpieniem zaburzeń pracy wątroby:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93791/kostarox-tabletki-powlekane/ulotka
dlatego proszę na miejscu poinformować lekarza o wszystkich stosowanych do tej pory lekach i poprzednich wynikach badań.