Natalka (anonim, 5.173.235.)
około roku temu, Warszawa

Czy krople żołądkowe osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Czy krople żołądkowe oslabiaja tabletki antykoncepcyjne? Tabletki biorę zawsze rano. Krople od czasu do czasu wezmę wieczorem bo czuje sie po nich lepiej, dzisiaj np wzielam krople rano, okolo 2h po zazyciu tabletki. Czy moga oslabic antykoncepcję i mogę być w ciąży? Jesli tak to po jakim czasie organizm znowu wraca do prawidłowej ochrony po ich zażyciu?v

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @xx:
Tak, można łączyć leki Tabcin i Novynette, ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana.
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie należy przekraczać przyjmowania 3 g paracetamolu na dobę (3x2 kapsułki leku Tabcin to 1,5 g na dobę - dawka nie zostanie przekroczona, antykoncepcja zostanie zachowana)
Więcej informacji znajdzie Pani tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

xx (anonim, 94.254.162.)
około 2 miesięcy temu

Witam czy mogę połączyć lek Tabcin z Novynette ?

Załączam wcześniej wspomnianą ulotkę do kropli żołądkowych. Konkretnie do Kropli żołądkowych forte Herbapolu Lubelskiego.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/41670/krople-zoladkowe-forte-krople/ulotka

Krople żołądkowe zawierają w swoim składzie ziele dziurawca, które poprzez zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych może zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych.
W trakcie stosowania kropli zawierających ziele dziurawca należy równolegle stosować inne metody antykoncepcji, np. prezerwatywy. Dodatkowe zabezpieczenie konieczne jest także przez siedem dni po zakończeniu leczenia.

Nie można stwierdzić czy jest Pani w ciąży. Proszę wykonać test ciążowy (najlepiej 14 dni po stosunku) i w razie pozytywnego wyniku proszę skontaktować się z lekarzem.

Proszę pamiętać, że lista substancji osłabiających działanie tabletek antykoncepcyjnych jest długa. Proszę zawsze czytać ulotkę przed zastosowaniem leku.

Załączam ulotkę kropli żołądkowych:

Zachęcam do zapoznania się z artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji