Patryk (anonim, 130.149.80.)
około roku temu, Warszawa

Czy można zamówić Cannabis sativa L., Red No 2 do apteki w mojej miejscowości lub z wysyłką do domu?

Witam w związku z problemem dostępności leku "Cannabis sativa L., Red No 2" i brakiem w mojej okolicy mam pytanie czy można zamowić online lub telefonicznie do apteki z tej samej sieci która jest w moim mieśćie żeby tam odebrać lek? Ewentualnie czy za okazaniem skanu recepty można zamówić online na swój adres z dopłatą za wysyłkę?

Proszę o pomoc ponieważ już od kilku dni nie wiem co zrobić a objawy przez brak dostępności z dnia na dzień się zwiększają.

Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

HwD (anonim, 89.73.0.)
około 29 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: zawiera ataki osobiste.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu dzisiejszym z firmy Spectrum Therapeutics - susz Cannabis sativa L., Red No 2 w tym tygodniu ma być dystrybuowany do hurtowni i najpóźniej pod koniec tygodnia lek trafi do aptek.
Dostępność będzie można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98013/cannabis-sativa-l-red-no-2-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce

Otrzymałam informacje od przedstawiciela firmy Aurora Deutschland. Zarejestrowane surowce farmaceutyczne tego podmiotu oczekują obecnie na pozytywną decyzję GIF dotyczącą wprowadzenia na rynek i możliwe, że będą dostępne w sprzedaży nawet już pod koniec lutego tego roku.

W momencie, kiedy te produkty pojawią się w aptekach, dostępność w placówkach zintegrowanych z GdziePoLek będzie można śledzić pod poniższymi linkami:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100244/cannabis-flos-thc-1-cbd-12-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100241/cannabis-flos-thc-8-cbd-8-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100242/cannabis-flos-thc-22-cbd-1-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100243/cannabis-flos-thc-20-cbd-1-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce

Dla przypomnienia - surowiec Spectrum Cannabis to 19% THC i nie więcej niż 1% CBD. Wydaje się zatem, że co najmniej jeden z produktów Aurory mógłby stanowić alternatywę.

3 stycznia 2019 ukazał się wywiad w programie Karoliny Kowalskiej RZECZoPRAWIE z farmaceutką, Małgorzatą Wagner z firmy Spectrum Cannabis. Padła obietnica, iż surowiec będzie dostępny w styczniu, bez podania dokładnego terminu. Z tego materiału wynika, że obecnie procedura dotycząca sprowadzenia do Polski kolejnej transzy suszu z konopi toczy się na terenie Kanady, która musi udzielić zgody na eksport na teren Europy. Surowiec pierwotnie trafi do Niemiec, skąd przekazany zostanie do Polski.

Hurtownie farmaceutyczne realizują zamówienia aptek w terminie od "na następny dzień roboczy" do kilku dni. Jednak lek (surowiec Cannabis sativa L., Red No 2) o który Pan pyta, ma obecnie stale spadającą dostępność i zamówienie go od dostawcy przez aptekę może być po prostu niemożliwe.

Od kilku dni usiłujemy bezskutecznie zasięgnąć informacji od dystrybutora, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy i czy dostępność się poprawi, a jeśli tak, to kiedy.

Apteka receptę musi zrealizować (mieć lek na stanie i sprzedać go) najpóźniej ostatniego dnia jej ważności. Data zamówienia czy też pozostawienia przez pacjenta recepty w aptece nie ma znaczenia. Jeśli Pańska recepta się przeterminuje, to niestety potrzebna będzie nowa.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się w imieniu lekarzy z Pana miejscowości, czy "zechcą pójść Panu na rękę". Proszę wziąć pod uwagę, że lekarz odpowiada za konsekwencje związane ze stosowaniem przez pacjenta zleconych leków. Wystawienia recepty nie można więc traktować w kategorii "przysługi". Przypuszczam, że dobrze byłoby (nawet już teraz) pójść do swojego lekarza rodzinnego i przedstawić mu problem. Może on poprosić o jakieś dodatkowe informacje (rozpoznanie czy wyniki badań na podstawie których przepisano Panu medyczną marihuanę) i nie wykluczone, że na tej podstawie zechce wypisać Panu w przypadku konieczności receptę.

Patryk (anonim, 104.244.76.)
około roku temu

Nie ja pytam po prostu o sprowadzenie leku z hurtowni do apteki w moim mieście. I czy jeśli jest taka możliwość to termin recepty liczy się od zamówienia czy od odbioru?
Rozumiem że nie jest to apteka internetowa natomiast ja pytam jak to wygląda w praktyce skoro Pani jest farmaceutką, proszę zrozumieć że jechałem po receptę z drugiego końca Polski i martwię się że w ciągu 30 dni nie zdążę tego zrealizować, wiem że nie jest Pani lekarzem ale korzystając z okazji od razu zapytam czy może spotkała się Pani z takim problemem.
Tzn czy chory pacjent musiałby w takim przypadku znów jechać pół Polski i znów płacić za wizytę czy może łaskawie lekarze idąc pacjentowi na rękę np. przedłużając ważność (o ile się da) lub wystawiają nową elektroniczną lub wysyłają do pacjenta?

W końcu lekarze cytując przyrzeczenie lekarskie są by "służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu"

Pozdrawiam

Jeśli ponownie pyta Pan o możliwość przesunięcia pomiędzy aptekami na dużą odległość, to niestety nie mam takiej wiedzy, ponieważ nie zetknęłam się z tym rozwiązaniem w praktyce.

Patryk (anonim, 185.216.32.)
około roku temu

Rozumiem że Pani oraz strona nie jest apteką, z tego co widzę jest Pani farmaceutką więc może ma Pani wiedzę ile czasu zajmuje sprowadzenie tego produktu do apteki w mieście której nie ma go w żadnej aptece?

GdziePoLek nie jest apteką internetową, nie jest też właścicielem aptek zintegrowanych z serwisem. Nie jesteśmy w stanie Panu odpowiedzieć, czy apteki w ramach jednej sieci zechcą dokonać przesunięcia, o którym Pan wspomina. W mojej ocenie jest to mało prawdopodobne, ale proszę zapytać bezpośrednio w wybranej placówce.

W Polsce możliwa jest wysyłkowa sprzedaż leków, które są dostępne bez recepty. Zajmują się tym apteki, które oprócz sprzedaży stacjonarnej uruchomiły również platformy internetowe. Surowiec Cannabis sativa L., Red No 2 nie jest produktem wydawanym bez recepty i nie jest możliwa jego wysyłkowa sprzedaż nawet, jeśli ma Pan receptę i chce dopłacić za przesłanie.

Zwróciliśmy się do dystrybutora z pytaniem o spadek dostępności, jeśli otrzymamy odpowiedź, to zamieścimy ją w tym wątku. Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc bardziej.

Załączam link umożliwiający śledzenie, które z aptek zintegrowanych z GdziePoLek mają na stanie interesujący Pana lek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98013/cannabis-sativa-l-red-no-2-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce

Cannabis sativa L., Red No 2 to marihuana medyczna zarejestrowana w Polsce jako surowiec farmaceutyczny, przeznaczony do sporządzania leków recepturowych, w postaci suszonych kwiatów konopi siewnych. Załączam nasze opracowania na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98013/cannabis-sativa-l-red-no-2-marihuana-lecznicza-medyczna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/marihuana-z-apteki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/medyczna-marihuana