Syl (anonim, 5.173.216.) Warszawa 4 lata temu

Ile trzeba dodać wody w mililitrach, aby przygotować 100ml zawiesiny Erdomed?

Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie zawiesiny erdomed ile trzeba dodać wody w ml do przygotowania 100ml zawiesiny?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Przygotowując zawiesinę Erdomed nie należy odmierzać konkretnej objętości wody w mililitrach, ale skorzystać z kreski (wgłębienia), która zaznacza na butelce miejsce, do którego należy dodać wody.

Zgodnie z informacją zawartą w ulotce prawidłowy sposób postępowania jest następujący: "W celu przygotowania zawiesiny należy dodać wodę o temperaturze pokojowej do zaznaczonego na butelce wgłębienia. Dobrze wstrząsnąć, aż do uzyskania rzadkiej, mętnej zawiesiny, w razie potrzeby dodać wody do zaznaczonego na butelce wgłębienia i jeszcze raz wstrząsnąć. W ten sposób uzyskuje się 100 ml gotowej zawiesiny. Przygotowaną zawiesinę należy przechowywać w lodówce, tj. w temperaturze od 2˚C do 8˚C, nie dłużej niż 10 dni. Zawsze wstrząsnąć przed użyciem, gdyż zawiesina w trakcie przechowywania w lodówce może ulec rozwarstwieniu."

Nie ma możliwości, aby obliczyć na podstawie dostępnej dokumentacji, jaka jest faktyczna objętość wody uzupełniająca proszek do finalnej zawiesiny o objętości 100 ml, ponieważ producent podaje masę suchego proszku, ale nie objętość, jaką zajmuje on w butelce.

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Erdomed:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27510/erdomed-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/27510/erdomed-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/ulotka oraz nasze artykuły, które mogą okazać się interesujące: https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-mokry https://www.gdziepolek.pl/tematy/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie https://www.gdziepolek.pl/tematy/naturalne-sposoby-na-przeziebienie

Łukasz  (anonim, 188.122.0.) 1 rok temu

Da się to policzyć i właśnie to zrobiłem.
Irytowało mnie to że dla małego dziecka zużywałem max 1/3 opakowania a reszta szła do kosza. Na wadze odmierzyłem ile potrzeba wody do stworzenia tych 100ml zawiesiny do wskazanego miejsca. Wyszło że 70g wody. Czyli 1,4g wody na 1g proszku.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły