---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

12345 (anonim, 188.147.4.) Warszawa 35 dni temu

Czy wykonanie testu ciążowego w 44. dniu od stosunku daje już wiarygodny wynik oraz czy krwawienie implantacyjne może wystąpić aż w 44. dniu od stosunku?
19,98 zł

Dzień dobry. Od stosunku minęło 44 dni. W tym czasie przeprowadzonych zostało od 15 do 20 testów ciążowych aptecznych. Większość czułych o skali czułości 10. Ostatnie testy czyli 42 dnia po stosunku 3 testy i 44 dnia po stosunki jeden test. Były to testy ultraczułe i pokazały wynik negatywny. Czy w tek sytuacji można wykluczyć ciążę? Czy 44 dni po stosunki to wystarczający czas aby testy wykazały ewentualną ciążę?

10 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

34 dni temu

Do @12345:

Plamienie implantacyjne jest mniej obfite niż miesiączka i pozbawione skrzepów. Jeśli skrzepy się pojawiły, świadczy to o miesiączce.

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

A czy podczas plamienia implantacyjnego należy sie spodziewać skrzepów krwi ?

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

35 dni temu

Do @12345:

Plamienie implantacyjne występuje zwykle po około 10-14 dniach od zapłodnienia, niektóre źródła podają, że może się pojawić nawet już w 6. dniu. Dzień zapłodnienia nie musi się pokrywać z dniem stosunku - do zapłodnienia może dojść nawet po 3-5 dniach.

Co jeszcze warto wiedzieć, plamienie implantacyjne trwa krócej niż menstruacja (od kilku godzin do 3 dni) i jest mniej intensywne, może mieć wygląd bladoróżowej wydzieliny podbarwionej lekko krwią lub brunatnego plamienia.

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

Dziękuję, uspokoiła mnie Pani że to jednak nie może być ciąża. A tak na przyszłość, po jakim czasie od stosunku należy sie spodziewać krwawienia implantacyjnego jeśli by miało nastąpić? Od ilu do ilu dni tak na oko powinno sie ono pojawić jeśli pojawić by sie miało?

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

35 dni temu

Do @12345:

Tak, krwawienie implantacyjne miałoby miejsce wcześniej. Krwawienie, o którym Pani wspomina to najprawdopodobniej plamienie zwiastujące początek miesiączki. Jeśli miesiączka się nie rozpoczęła, może być to też plamienie międzymiesiączkowe, które może występować w przypadku zaburzeń miesiączkowania. Sytuację tą należy omówić z lekarzem ginekologiem, portal Gdziepolek.pl umożliwia skorzystanie z telekonsultacji:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Jak już wspomniałam, wykonanie testu ciążowego po 10-14 dniu od stosunku daje już wiarygodny wynik. Uzyskanie negatywnego wyniku w 42. czy 44. dniu od stosunku i wcześniej zdecydowanie wyklucza ciążę. Nie ma powodów do obaw - tym bardziej, skoro potwierdziła to Pani wykonaniem dużej ilości testów ciążowych.

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

Zaten skoro testy super czułe po 44 dniach od stosunku wykonane z porannego moczu okazały się negatywne to z całą pewnością ciążę można wykluczyć, to wystarczający czas żeby testy ja wykryły i raczej jomozliwe żeby tyle testow się pomyliło ?

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

Zatem w 44 dzień po stosunku można wykluczyć ażeby było to krwawienie intemplacyjne ? I czy mogłaby pani wyjaśnić co znaczy że krwawienie to może być związane ze zbliżającą sie miesiączką? Zatem to skąpe krwawienie 44 dzień po stosunku może nie być okresem ale dopiero zwiastować nadchodzacy okres ?

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

35 dni temu

Wykonanie testu ciążowego w 42. i 44. dniu od stosunku daje wiarygodny wynik, zatem jeśli wyszedł on negatywny, można wykluczyć ciążę. W zależności od użytego testu, wiarygodny wynik można uzyskać już po 10-14 dniach od stosunku.

Jeśli chodzi o plamienie implantacyjne - jest ono mniej obfite niż miesiączka i pozbawione skrzepów, a jego kolor jest mniej intensywny (może mieć wygląd bladoróżowej wydzieliny podbarwionej lekko krwią lub brunatnego plamienia). Występuje zwykle po około 10-14 dniach od zapłodnienia oraz trwa krócej niż menstruacja (od kilku godzin do 3 dni). Do zapłodnienia może dojść nawet po 3-5 dniach od stosunku. Krwawienie, które Pani zaobserwowała w 44. dniu od stosunku być może jest związane ze zbliżającą się miesiączką, skoro miesiączkuje Pani nieregularnie.

Kwestię nieregularnych miesiączek warto omówić z lekarzem ginekologiem, który na podstawie pełnych informacji o stanie Pani zdrowia pomoże ustalić ich przyczynę. Mogą one być wynikiem stresu lub intensywnego wysiłku fizycznego czy stosowaniem niektórych leków, ale także zaburzenia miesiączkowania mogą towarzyszyć niektórym schorzeniom. Portal Gdziepolek.pl umożliwia skorzystanie z teleporady:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

I czy jest możliwe żeby to krwawienie mplantacyjne trwało zaledwie 10-15 minut ?

12345 (anonim, 188.147.4.) 35 dni temu

Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie. Po jakim czasie należy spodziewać sie krwawienia implantacyjnego w przypadku ciąży? Mam nieregulerne miesiączki wiec chciałabym aby wynik podać w dniach po stosunku. Czy jest możliwe żeby to krwawienie wystąpiło aż 44 dni po stosunku podczas którego miałoby dojść do zapłodnienia?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację