---
Wolne miejsce na Twoją kampanię:
Zamów

Aga  (anonim, 188.146.236.) Warszawa 2 lata temu

Czy jeśli doszło do stosunku bez zapezpieczenia dzień przed miesiączką, a mój ostatni cykl był nieregularny (dłuższy), to czy jest ryzyko zajścia w ciążę?
19,99 zł

Dzień dobry,
Chciałabym się zapytać czy jeśli doszło do stosunku bez zabezpieczenia, a na następny dzień pojawiła się intensywna miesiączka to czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Mój ostatni cykl był regularny, trwał 35 dni, natomiast mój poprzedni był już dłuższy więc nieregularny. Czy to może mieć wpływ na ewentualne zapłodnienie? Czy plemniki są w wstanie utrzymać się do najbliższej owulacji? Dziękuję

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Powiadomienie email

Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Powiadomienie email GdziePoLek

Wybierz produkty i apteki:

Sugerowane produkty

Miejsce na Twój produkt

Twój produkt pasowałby tutaj?
Twój produkt pasowałby tutaj?

Skonfiguruj samodzielnie kampanię sponsorowanych produktów:

Sprawdź
Katarzyna Chadryś

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Odbycie stosunku dzień przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego wiąże się z niskim ryzykiem zajścia w ciążę, zwłaszcza w przypadku jeśli cykle menstruacyjne są regularne i możliwe jest wyliczenie na jaki dzień przypada owulacja. Dzień przed miesiączką przypada wtedy na dzień niepłodny, a przetrwanie plemników w drogach rodnych kobiety do owulacji jest bliskie zeru. W zależności od źródła, długość życia plemników w drogach rodnych kobiety jest oceniana na 2-3 dni, maksymalnie do 5 dni.

Przy nieregularnych cyklach niemożliwe jest jednak samodzielne określenie dnia ewentualnej owulacji, a więc prawdopodobieństwa ciąży. Owulacja występuje zwykle ok. 14 dni przed następną miesiączką, a więc przy dłuższych cyklach (35 dni) owulacja występuje później niż w przypadku krótszych cykli menstruacyjnych. Dni płodne rozpoczynają się na kilka dni przed owulacją i trwają do 3-4 dni po owulacji, a największe szanse na zajście w ciążę występują w dniu poprzedzającym owulację oraz w dniu owulacji. Jeśli na ogól Pani cykle są regularne, trwają 35 dni i wystąpienie nieregularnego cyklu było jednorazowe, a do stosunku doszło na 1 dzień przed krwawieniem menstruacyjnym, ryzyko ciąży jest bliskie zeru. Mimo to jednak nie można go nigdy całkowicie wykluczyć.

Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę warto wykonać test ciążowy, który po 10-14 dniach powinien dać już wiarygodny wynik. Tutaj można porównać ceny tego typu produktów w polskich aptekach internetowych i dokonać zamówienia z dostawą do domu lub odbiorem w aptece w Polsce:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/97388/pink-test-ciazowy-strumieniowy-super-czuly-domowe-laboratrium-test/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/91349/pink-test-ciazowy-plytkowy-super-czuly-domowe-laboratorium-test/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/94711/baby-boom-test-ciazowy-kasetowy-test/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Białystok, Poznań oraz Chorzów produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive.

Przez cały czerwiec dostawa z Wolt Drive jest darmowa przy zamówieniach od 99 zł - tutaj można sprawdzić, czy w Pani lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

https://www.youtube.com/shorts/OkYrmeKXTWE

Dieu (anonim, 41.85.168.) 13 miesięcy temu

A może nawet uprawianie seksu przed miesiączką może spowodować ciążę, brak miesiączki?
Proszę, pomóż mi

Aby uzyskać odpowiedź na nowe pytanie, dodaj nowy wątek.
Strona główna
Anna Lewandowska

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Anastasia:

Opóźnienie miesiączki o 6 dni po stosunku bez zabezpieczenia może sugerować ryzyko ciąży, zwłaszcza jeśli stosunek miał miejsce w okresie owulacji. Najlepszym krokiem w tej sytuacji jest wykonanie testu ciążowego, który można zrobić już teraz, aby uzyskać pewny wynik. Jeśli wynik będzie negatywny, a miesiączka nie pojawi się w ciągu kilku dni, zachęcam do skonsultowania się z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny opóźnienia.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic


Anastasia (anonim, 46.211.12.) 1 rok temu

Miałam stosunek bez zabezpieczenia przez 2 dni, a teraz jest opóźnienie o 6 dni, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację