Edgar (anonim, 94.254.151.) Kraków 6 lat temu

Cetix 400 czy lepiej Sumamed?

Witam.
Mam grypę. Badania krwi: morfologia - prawie wszystko obniżone, OB - 18, CRP - 17. Temperaturę 38,7 miałem tylko jeden dzień, jak zacząłem chorować. Nie ma ani kaszlu, ani kataru. Delikatnie bolą stawy i plecy. Lekarz rodzinny przepisał Cetix 400. Powiedział, że to bardzo dobry antybiotyk, który działa, jako osłona na serce. Przeczytałem ulotkę i na temat serca nic tam nie zauważyłem. Teraz zastanawiam się, brać ten antybiotyk czy lepiej Sumamed?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Niemniej w sytuacji, kiedy pacjent był u lekarza, który jednak antybiotyk zlecił można przypuszczać, że były inne powody takiej decyzji (opisane w pierwotnej odpowiedzi).

Ona (anonim, 37.47.250.) 4 lata temu

Crp na poziomie 17 nie świadczy o infekcji bakteryjnej tylko wirusowe. Antybiotyk wcale nie jest wskazany.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

6 lat temu

Dzień dobry,

lek Cetix zawiera cefiksym - antybiotyk z grupy cefalosporyn. Preparat ma wskazania w wybranych zakażeniach bakteryjnych. Sumamed zawiera zupełnie inny antybiotyk, z innej grupy - azytromycynę. Nie są to zamienniki.
Lekarz dobrał dla Pana lek zapewne nie tylko na podstawie opisanych przez Pana dolegliwości i wyników badań, ale również biorąc pod uwagę wszystkie inne ustalenia, jakie poczynił podczas Pana wizyty (być może wynik badania osłuchowego, ogląd gardła, badanie węzłów chłonnych?) wskazań, przeciwwskazań i własnego najlepszego doświadczania. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest Pan przekonany do zasadności czy bezpieczeństwa zastosowania Cetixu - proszę ponowić konsultację z lekarzem. Nie zalecałabym natomiast zamiany antybiotyku na własną rękę.

Pozdrawiam serdecznie!

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły