Melania  (anonim, 77.252.162.) Warszawa 35 dni temu

Czy Medikinet CR mogę łączyć z Pregabaliną i Sympramolem?

Czy Medikinet CR mogę łączyć z Pregabaliną i Sympramolem?
Od jakiegoś czasu biorę Medikinet CR (obecnie dawka 30mg) i powoduje on u mnie szybkie bicie serca oraz wewnętrzne uczucie lęku, niepokoju. Mam stosować do niego Pregabalinę (ale kiedy biorę 150mg potwornie kręci mi się w głowie i czuję się stłumiona, trochę jak po alkoholu, a biorę 1x75mg przed Medi i później niecałą godzinę po drugą dawkę, rano - teraz w sumie ograniczam się do 1x przed Medi, żeby znów nie czuć zawrotów) oraz Sympramol (3x50mg). Czy to wszystko jest ok ? Jak inaczej, może poza lekami można sobie radzić z tym uczuciem lęku i niepokoju?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

31 dni temu

Na wstępie należy zauważyć, że leki wymienione w pytaniu: Medikinet CR, Pregabalina i Sympramol są wydawane na receptę, zatem zasadność i potrzebę łączenia ich w terapii powinien określić lekarz. Takie połączenie leków może być stosowane, ale należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i obserwować reakcje swojego organizmu.

Medikinet CR (metylfenidat) może nasilać działanie Pregabaliny, powodując skutki uboczne jak senność, zawroty głowy czy niedociśnienie. Dlatego ważne jest dostosowanie dawek pod nadzorem specjalisty. Uczucie lęku i niepokoju, które Pani odczuwa, może być skutkiem ubocznym Medikinetu CR.

Oprócz farmakoterapii, warto rozważyć metody niefarmakologiczne, takie jak techniki relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe czy terapia poznawczo-behawioralna. Pomogą one lepiej radzić sobie z objawami lęku i niepokoju. Leczenie trudności z obszaru funkcjonowania psychologicznego wyłącznie przy pomocy środków farmakologicznych niesie ryzyko nasilania się objawów pod odstawieniu leków i lub w niedługim czasie po tym. Jeżeli nie podjęła Pani (poza przyjmowaniem leków) psychoterapii, zachęcam Panią do umówienia się na konsultację z odpowiednim specjalistą:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-psychologiem

Jeśli objawy są nasilone, proszę skonsultowąć się z lekarzem prowadzącym w celu ewentualnej modyfikacji leczenia. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania ani odstawiać leków bez konsultacji medycznej. Wiecej na ten temat pisaliśmy tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-jak-i-kiedy-mozna-odstawic-leki

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły