Marta  (anonim, 85.221.142.) Warszawa 48 dni temu

Od dwóch dni ciężej mi się oddycha i mam podwyższone ciśnienie - czy to oznacza, że leki na nadciśnienie przestały działać?

Kobieta 32 lata. Od miesiąca biorę Concorde cor 2,5 mg 1/2 tabletki rano i wieczorem. Do tego rano hydroksyzyne a wieczorem primacor. Mam izolowane nadciśnienie rozkurczowe ok. 125/98 i tachykardię. Od razu po pierwszej dawce się poprawiło puls spadł bardzo i teraz jest w granicach 50-92 i ciśnienie było też w porządku około 117/89 i niższe czasami. Od dwóch dni jednak czuję się gorzej, ciężej mi się oddycha i ciśnienie jest wysokie znowu 132/101 puls nadal w normie. Czemu tak się dzieje? Czy tabletki przestały obniżać ciśnienie?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

46 dni temu

Jeżeli problem będzie się utrzymywać, wskazana wizyta u lekarza (najlepiej kardiologa) oraz przeprowadzenie stosownej diagnostyki oceniającej skuteczność leków. Warto przeanalizować tryb życia i ocenić ewentualne zmiany związane ze zwiększonym stresem, wysiłkiem fizycznym itd., ponieważ podobne objawy mogą być spowodowane np. nasiloną reakcją lękową.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność leków oraz dokonać rezerwacji w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/19583/concor-cor-2-5-tabletki-powlekane/apteki

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły