Dominika (anonim, 31.0.68.)
około roku temu, Warszawa

Czym różnią się preparaty Clemastinum Hasco i Clemastinum WZF?

Witam czym różni się clemastinum hasco od clemastinum wtf? Przepisał mi lekarz clemastinum hasco a wszędzie był wtf więc go kupiłam, czytając skład jest inny, czy będzie takie s a Mo działanie wtf jak hasco bo każda firma ma inny sklad

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Stężenie substancji czynnej w obu preparatach jest identyczne i można je stosować u dzieci powyżej 1 roku życia. Różnią się one jednak zawartością substancji pomocniczych.

Preparat Clemastinum WZF zawiera w składzie etanol, którego nie ma w syropie firmy Hasco. Jego ilość jest jednak na tyle mała, że preparat można stosować u dzieci powyżej 1 roku życia.
Oba preparaty różnią się także substancjami aromatyzującymi - w preparacie Clemastinum Hasco obecny jest aromat poziomkowy, preparat Clemastinum WZF zawiera aromat cytrynowy i brzoskwiniowy.

Na polskim rynku dostępny jest również preparat Clemastinum Aflofarm, który posiada co prawda takie samo stężenie substancji czynnej, jednak m.in. ze względu na większą zawartość etanolu, nie można go stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Wyżej wymienione syropy zawierają klemastynę i są stosowane w objawowym leczeniu alergicznego nieżytu nosa (katar, kichanie, świąd, łzawienie) i w łagodzeniu objawów alergii skórnej. Poniżej zamieszczam link z ulotkami poszczególnych preparatów:
- Clemastinum Hasco
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18474/clemastinum-hasco-syrop/ulotka
- Clemastinum WZF
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18478/clemastinum-wzf-syrop/ulotka
- Clemastinum Aflofarm
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18473/clemastinum-aflofarm-syrop/ulotka

Polecam również lekturę naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nietolerancja-a-alergia-pokarmowa
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-alergie-mozna-wyleczyc