Jola (anonim, 83.31.164.)
około roku temu, Polska

Czy muszę mieć receptę na LDN i jaka będzie cena?

Czy muszę mieć receptę na LDN ? jaka jest cena

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Dzień dobry
Chciałbym uzupełnić odpowiedź o stanowisko lekarza. Terapia LDN jest wartą rozważenia u pacjentów z lekooporną fibromialgią. Należy jednak pamiętać że jest to leczenie wysokospecjalistyczne, poza oficjalnymi wskazaniami, w takiej sytuacji proponuję zglosić się do poradni leczenia bólu.
Problem stosowania mikrodawek naltreksonu jest poruszany na konferencjach medycznych, i lekarz śledzący na bierząco doniesienia naukowe w dziedzinie bólu powinien mieć wiedzę w zakresie terapi LDN. Na ostatniej konferencji The 2nd International Virtual Congress on Controversies in Fibromyalgia 2020 poruszano zarówno kwestie marihuany farmaceutycznej jak i mikrodawek naltrekosnu w fibromialgii.
Z poważaniem

Każdy lekarz może przepisać Pani ten lek z formalnego punktu widzenia, jednak jak sama Pani zauważyła - nie każdy będzie chciał się podjąć prowadzenia takiej terapii. Zachęcam do zapoznania się z poniższym wątkiem:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7513/naltrexone-kto-moze-wypisac-recepte-na-naltrekson

Iwona (anonim, 151.44.59.)
około 2 miesięcy temu

Dzień dobry ,jaki lekarz może mi przepisać naltroxen ?i gdzie znajde takiego lekarza ,który stosuje taka kurację .Choruje na fibromaglie i chciałabym skorzystać z tego leku ...Wiem że w wokół tego leku jest tabu i nie wielu lekarzy stosuje tego typu terapie

Recepta jest konieczna. Naltrekson w niskich dawkach (1 - 4,5 mg; low dose naltrexon - LDN) nie jest zarejestrowany w Polsce jako produkt gotowy. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do terapii jest sporządzenie leku recepturowego (proszki, kapsułki) z gotowego produktu (np. Adepend, Naltex) w aptece, na podstawie przepisanej przez lekarza recepty:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/naltrekson

Ponieważ preparaty gotowe, z których można pozyskać naltrekson do sporządzenia proszków lub kapsułek nie są objęte refundacją, recepta na lek recepturowy z ich wykorzystaniem będzie pełnopłatna. Ze względu na to, że same leki mogą mieć różną cenę w poszczególnych aptekach, o całkowity koszt sporządzenia leku należy spytać bezpośrednio w wybranej placówce.