Atreyu (anonim, 212.112.155.)
około roku temu, Warszawa

Gdzie dostanę lek Campral?

witam serdecznie ,mieszkam w Danii i produkt campral został wycofany z rynku a zależy mi na nim aby móc kontynuować swoją terapie.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Danek (anonim, 213.238.199.)
około miesiąca temu

W Szwecji jest dostępny na receptę

Do @Wald: lek Campral zawiera akamprozat, a Anticol - disulfiram. To są dwa zupełnie inne leki, o innym mechanizmie działania. Nie są to zamienniki i żaden farmaceuta nie wyda leku Campral na receptę na której przepisany jest Anticol, ani odwrotnie. Taką "zamianę" może zlecić jedynie lekarz. Nie wprowadzamy więc nikogo w błąd :)

Wald (anonim, 83.168.106.)
około 4 miesięcy temu

Witam wszystkich.Przed chwilą właśnie kupiłem Campral 333mg i jest on dostępny w aptekach jako zamiennik leku Anticol więc nie wprowadzajcie ludzi którzy walczą w bład!!! Pozdrawiam i zyczę powodzenia ;)

Campral to lek zawierający akamprosat - jest wskazany w leczeniu podtrzymującym abstynencję alkoholową u osób uzależnionych od alkoholu z jednocześnie prowadzoną psychoterapią.

Uzyskaliśmy informację od producenta, że z uwagi na brak surowca preparat nie jest obecnie produkowany. Prognozowany termin powrotu leku na rynek to październik 2019r. Jest to data orientacyjna i może jeszcze ulec zmianie.

Niestety żadna z aptek współpracujących z GdziePoLek nie posiada już zapasu tego leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/14957/campral-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Campral nie ma żadnego zamiennika zawierającego substancję czynną akamprosat. W aptekach na terenie Polski są dostępne inne preparaty stosowane w chorobie alkoholowej, jednak są to tylko alternatywy, które mogą być brane pod uwagę i pozostają do omówienia z lekarzem, ponieważ wszystkie dostępne są na receptę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23995/disulfiram-wzf-implant/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/5499/anticol-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/2352/adepend-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Więcej informacji można znaleźć w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/alkoholizm-i-problemy-z-alkoholem

Przedstawione powyżej informacje dotyczą polskiego rynku leków. Nie mamy narzędzi, aby śledzić dostępność leków w Danii. Decyzje biznesowe producenta leku Campral mogą także różnić się na poszczególnych rynkach zbytu.
Współpracujemy z apteką niemiecką, jednak ona także nie zgłasza dostępności leku Campral:
https://www.inderapotheke.de/produkte/27277/campral-magensaftresistente-tabletten-tabletten-magensaftresistent/apotheken/in-dusseldorf