Adrian (anonim, 83.20.228.) Warszawa 3 miesiące temu

Czy na pewno mam stosować leki przepisane przez lekarza?

Witam mam 23 lata
Choruje od paru lat na nerwice Wczoraj jeszcze bylem u kardiologa i stwierdził mi obnizoną frakcje wyrzutową powiększonej lewej komory serca Zapisał mi na to Nonpres 25mg 1tabletka rano Bibloc 2.5mg 1 tabletka rano Forxiga10mg 1 tabletka rano Entresto 24mg+26mg 1 tabletke rano 1 wieczorem Strasznie sie boje wziasc tych lekow mam nerwice jestem przewrazliwiony na moim punkcie bardzo boje sie skutkow ubocznych tych lekow takich jak spadek cisnienie i tętna Nie wiem czy mam wziasc te leki czy nie ? Pomocy

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Zbigniew (anonim, 5.173.145.) 3 miesiące temu

NIgdy nie łączcie leków Entresto i Nonpres .Doprowadzicie organizm do hiperkalemi , do choroby nerek i do barykardi , bardzo niski puls poniżej 50 .Dojdzie do arytmi serca i zatrzymanie akcji serca .Przeszedłem przez to miesiąc temu , uratował mnie kardiowerter ,przywrócił bicie serca .Opowiedziałem to lekarzowi kardiolog , powiedział że to nie od tabletek , że zmyślam . Skutki uboczne mam do dziś ,paraliż stawów i mięsni górnych .Chodzę czasem bez gaci bo nie mogę podciągnąć ich do góry.Dziś czuję się lepiej bo lek entresto jest na śmietniku.

Joanna Dunajska Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Lekarz z pewnością dobrał odpowiednią terapie na podstawie Pańskiego stanu zdrowia, dlatego warto zastosować się do zaproponowanego leczenia.
Działania niepożądane mogą, ale nie muszą się pojawić, dlatego założenie, że na pewno wystąpią jest błędne. Jeżeli jednak zaobserwuje Pan pojawienie się niepokojących objawów, należy zgłosić je specjaliście w celu skorygowania leczenia. Nierozpoczęcie leczenia może doprowadzić do zagrożenia zdrowia gorszego, niż to wynikające z pojawienia się ewentualnych działań niepożądanych.

Więcej na temat działań niepożądanych pisaliśmy tutaj, zachęcam do zapoznania się:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Za pośrednictwem Gdziepolek istnieje możliwość rezerwacji stosowanych leków w wybranej aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/10731/bibloc-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/90370/entresto-24-mg-26-mg-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/92331/forxiga-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/54385/nonpres-tabletki-powlekane/apteki

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły