Mixon (anonim, 37.47.152.) Warszawa 2 miesiące temu

Czy Bibloc, Forxiga, Entresto i Nonpres to nie za dużo leków na niewydolność serca? Czy mogę po nich prowadzić?

Witam jestem młodą osobą
Lekarz zapisal mi leki na niewydolnosc serca Bibloc 2.5 Forxiga 10 Entresto 24/26 Nonpres 25mg Wyszla mi niewydolnosc serca lecz nie mam zadnych objawow totalnie nic i tu moje pytanie czy nie za duzo tych lekow odrazu i czy mogę po nich kierowac spokojnie poniewaz taki moj zawod Pozdrawiam i licze na mądrą odpowiedz

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Nie znam Pana stanu zdrowia, wyników badań oraz historii leczenia, aby oceniać zasadność zaleconej przez lekarza kuracji. Z farmaceutycznego punktu widzenia:

Bibloc zawiera bisoprolol, który powoduje zmniejszenie częstotliwości oraz siły skurczu serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek ten nie zaburza zdolności prowadzenia pojazdów.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/10731/bibloc-tabletki-powlekane/ulotka

Forxiga to lek wykorzystywany w terapii cukrzycy. Zawiera dapagliflozynę, która hamuje transport glukozy z nerek do krwi i tym samym prowadzi do obniżenia stężenia glukozy we krwi. Lek ten nie ma lub może mieć nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/92331/forxiga-tabletki-powlekane/ulotka

Entresto to lek złożony zawierający inhibitor neprylizy - sakubitryl i antagonistę receptora angiotensyny II - walsartan. Wskazany jest do stosowania u dorosłych pacjentów, w leczeniu przewlekłej niewydolności serca ze zmniejszoną frakcją wyrzutową. Lek ten wywiera niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów. Należy pamiętać, że sporadycznie mogą wystąpić zawroty głowy lub uczucie zmęczenia.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/90370/entresto-24-mg-26-mg-tabletki-powlekane/ulotka

Nonpres to lek zawierający eplerenon, stosowany w leczeniu niewydolności serca, który odpowiada za regulację ciśnienia krwi oraz pracy serca. Brak jest badań dotyczących wpływu eplerenonu na zdolność prowadzenia pojazdów, jednak nie powoduje on senności ani nie zaburza czynności poznawczych. Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia zawrotów głowy podczas leczenia.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/54385/nonpres-tabletki-powlekane/ulotka

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły