monika (anonim, 89.66.186.)
około roku temu, Polska

Gdzie kupić Reconval B6?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Krem Reconval B6 nie jest w tej chwili dostępny w zintegrowanych z naszym portalem aptekach:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93009/reconval-b6-krem/apteki/w-polsce

Nie jest on już również dostępny w hurtowniach - prawdopodobnie nie jest w tej chwili w ogóle produkowany, podobnie jak Reconval K1, o czym pisaliśmy we wcześniejszym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7550/reconval-gdzie-kupie-krem-reconval-k1
Niestety, dotychczas nie udało nam się ustalić, czy te produkty powrócą jeszcze na rynek. W razie pojawienia się jakichś nowych informacji, na pewno zamieścimy je w tym wątku.

Krem Reconval B6 mógł być stosowany w celu łagodzenia problemów skórnych związanych z chemioterapią (np. zespół ręka-stopa) lub radioterapią.

Przykłady produktów, które można zastosować do pielęgnacji skóry po chemioterapii lub radioterapii wymienia nasz artykuł:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-po-chemioterapii-i-radioterapii

Poniżej podaję również kilka kremów o podobnym zastosowaniu do Reconvalu B6. Niektóre z nich są co prawda stosunkowo rzadko dostępne w aptekach stacjonarnych, jednak powinna być możliwość ewentualnego sprowadzenia ich na zamówienie - o co warto zapytać w najbliższej placówce.

- Aquastop Radioterapia - krem łagodzący do pielęgnacji skóry podczas radioterapii:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6823/aquastop-radioterapia-krem/apteki/w-polsce

- Radioprotect - specjalistyczny krem kojąco–łagodzący do stosowania na skórę podrażnioną po naświetlaniu promieniami UV i jonizującymi:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65871/radioprotect-krem/apteki/w-polsce

- ChemoDry B6 - krem nawilżająco-natłuszczający na skórę suchą i wrażliwą (zalecany również dla osób przyjmujących chemioterapię)
https://www.gdziepolek.pl/produkty/17045/chemodry-b6-krem/apteki/w-polsce

- Kremy z serii Pharmaceris X
https://www.gdziepolek.pl/produkty/61180/pharmaceris-x-xray-liposubtilium-lagodzaco-regenerujacy-krem-do-twarzy-i-ciala/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/61181/pharmaceris-x-xray-subtilimasage-lagodzacy-krem-do-masazu-rehabilitacyjnego-kre/apteki/w-polsce

O tym, jak radzić sobie z działaniami niepożądanymi terapii przeciwnowotworowych (w tym problemami skórnymi), pisaliśmy również w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym