---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Tadziolo (anonim, 176.221.120.) Czchów 4 lata temu

Czy apteka może obciążyć mnie kosztami nieodebranej szczepionki?

Witam, czy jeśli zamówiłem szczepionke w aptece na receptę a go nie wykupie to czy apteka może mnie obciążyć kosztami czy może ją zwrócić do hurtowni?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Wiele hurtowni zastrzega, iż nie przyjmuje zwrotów produktów termolabilnych (wymagających przechowywania w lodówce), do których zaliczane są między innymi szczepionki.

Kwestia rozliczenia nieodebranego zamówienia jest sprawą umowy pomiędzy apteką a pacjentem. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w sytuacji, jeśli szczepionka została sprowadzona specjalnie dla Pana, jest rzadko lub w ogóle nie stosowana przez okolicznych pacjentów najprawdopodobniej się przeterminuje, a koszty zarówno leku, jak i jego utylizacji będzie musiała pokryć apteka.

Więcej na temat tego, dlaczego leki wymagające niskich temperatur są pod szczególnym nadzorem można przeczytać w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przechowywac-leki

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły