Karina (anonim, 37.47.44.)
około roku temu, Warszawa

Czy Novofem to bezpieczny lek?

Czy nowofem to bezpieczny lek ? Czy muszę się go obawiać ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wszystkie dostępne na rynku leki zostały przebadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Novofem ma przede wszystkim pomóc pacjentce uporać się z problemem zdrowotnym, jakim jest niedobór hormonów płciowych w okresie menopauzy, a także w celu zapobiegania osteoporozie.

Każdy lek może, chociaż nie musi spowodować skutki uboczne. Nie da się jednak przewidzieć z góry, czy i ewentualnie jakie działania niepożądane wystąpią u danego pacjenta. Można jednak próbować zmniejszyć ich ryzyko poprzez stosowanie się do zaleceń lekarza i wszystkich ostrzeżeń zawartych w ulotce danego leku. W tym dokumencie można także znaleźć informacje, jakie niepokojące objawy mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku i na jakie symptomy należy zwrócić uwagę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54706/novofem-tabletki-powlekane/ulotka
W przypadku preparatów takich jak Novofem należy zwrócić uwagę na wzrost ryzyka wystąpienia niektórych nowotworów oraz wzrost ryzyka zakrzepów. Bezpieczeństwo terapii powinna zapewnić regularna kontrola ginekologiczna oraz samoobserwacja pod kątem rozpoznawania tych objawów, które mogą świadczyć o wystąpieniu skutków ubocznych leku.

Pacjenci często obawiają się szkodliwości leków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Proszę jednak zwrócić uwagę, że brak podjęcia leczenia może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia. W przypadku wątpliwości, w Pani indywidualnym przypadku należy zapytać lekarza, jakie korzyści przewiduje w związku z terapią oraz jakie mogą być konsekwencje jej niepodjęcia.

Załączam dodatkowe informacje na tema leku Novofem, a także nasze artykuł na temat menopauzy i osteoporozy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-menopauze
https://www.gdziepolek.pl/tematy/osteoporoza-jak-zapobiegac-i-jak-leczyc