xxxxx (anonim, 77.115.137.) Warszawa 4 lata temu

Jakimi tabletkami zastąpić plastry Systen Sequi?

zamiast systemu sequi poprosze o zamienniki w tabletkach jakie moga byc

8 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (26.06.2020) od firmy Theramex - wczoraj do Polski przyjechała dostawa plastrów Systen Sequi. Ich sprzedaż do hurtowni rozpocznie się w dniu 29.06.2020, zatem w pierwszych dniach lipca leku można spodziewać się w aptekach. Jego dostępność można śledzić na bieżąco przy pomocy następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

O wielkości dostawy poinformujemy w najbliższym czasie.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu 17.06.2020 od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi, dostawa leku planowana jest na ostatnie dni czerwca 2020.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (07.05.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi - dostawa plastrów przewidziana jest na koniec czerwca. Jest to termin orientacyjny i może ulec zmianie.

Załączam link do odpowiedzi, która mówi ona o tym, jak poradzić sobie do czasu powrotu plastrów Systen Sequi do aptek:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/20558/activelle-jakie-sa-zamienniki-leku-systen-sequi

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Systen", można otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

W tej sprawie proszę kontaktować się z lekarzem, który ma wszystkie informacje na temat Pani stanu zdrowia i będzie w stanie udzielić odpowiedzieć na to pytanie.

ana-8 (anonim, 79.185.98.) 4 lata temu

Witam, czy jeśli na czas braku plastrów systen sequi przyjmowałabym tabletki Novofem mogłabym ponownie wrócić do plastrów, gdyby się pojawiły?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (01.04.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi i Systen Conti - dostawa plastrów w dalszym ciągu nie dotarła na teren Polski. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna data, kiedy możemy się jej spodziewać.

Dostępność plastrów można także samodzielnie śledzić na bieżąco za pomocą następujących linków:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce - https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Każde opakowanie leku Systen Sequi zawiera:
- 4 systemy transdermalne (plastry) Systen 50, z których każdy zawiera jako substancję czynną 3,2 mg estradiolu w postaci estradiolu półwodnego, - 4 systemy transdermalne (plastry) Systen Conti, z których każdy zawiera jako substancje czynne: 3,2 mg estradiolu w postaci estradiolu oraz 11,2 mg noretysteronu octanu.

Systen Sequi należy do preparatów dwufazowych. Plastry Systen 50 i Systen Conti należy przyklejać w następującej kolejności: najpierw kolejno dwa razy w tygodniu, co 3 lub 4 dni po jednym plastrze Systen 50, następnie po 1 plastrze Systen Conti zmieniając je w takich samych odstępach czasu. Po 4 tygodniach zużyte zostaną wszystkie plastry z danego opakowania i należy rozpocząć nowe opakowanie.

Preparatem o podobnych właściwościach i schemacie stosowania do plastrów Systen Sequi są tabletki Novofem. Nie jest to jednak ich zamiennik i nie może być wydany przez farmaceutę na receptę, na której znajdują się plastry Systen Sequi. Decyzję o takiej zamianie i wypisanie nowej recepty należy pozostawić lekarzowi.

Novofem zawiera 2 żeńskie hormony płciowe – estrogen (estradiol) i progestagen - noretysteronu octan.

Czerwone tabletki powlekane zawierają 1 mg estradiolu w postaci estradiolu półwodnego. Białe tabletki powlekane zawierają 1 mg estradiolu w postaci estradiolu półwodnego i 1 mg noretysteronu octanu - są to więc znacznie mniejsze ilości substancji czynnych niż w leku Systen Sequi.

Każde opakowanie zawiera 28 tabletek. W dniach 1 – 16 należy przyjmować jedną czerwoną tabletkę na dobę. W dniach 17 – 28 należy przyjmować jedną białą tabletkę na dobę. Po zakończeniu opakowania, należy kontynuować leczenie bez robienia przerwy. Po rozpoczęciu nowego opakowania dochodzi zwykle do krwawienia przypominającego miesiączkę.

Załączam ulotki leków Systen Sequi oraz Novofem: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/54706/novofem-tabletki-powlekane/ulotka

link do śledzenia dostępności pigułek Novofem w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/54706/novofem-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

oraz materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/hormonalna-terapia-zastepcza-htz - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci

Kontaktowaliśmy się w dniu 10.03.20. z firmą Theramex - podmiotem odpowiedzialnym za obrót wszystkimi plastrami Systen. Plastry w dalszym ciągu nie dotarły z zagranicy do siedziby firmy Theramex. Podmiot nie ma żadnych nowych informacji od producenta, kiedy dokładnie taka dostawa będzie. Jest to nadal termin marcowy - nie został on przesunięty.

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

po lewej stronie należy wybrać ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Systen", może Pani otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły