Gosia K (anonim, 176.122.241.) Polska 4 lata temu

Czy Femoston Conti do dobry zamiennik za Systen Sequi? Czy Novofem nie byłby lepszy? Czy lekarz nie zalecił mi zbyt małej dawki leku?

Od kilku lat stosuję plastry Systen Sequi , obecnie nie ma ich w całej Polsce, lekarka wypisała mi zamiennik Femoston Conti , zastanawiam się czy to dobry zamiennik, czy może coś innego np. Novofem? Bardzo się martwię czy to nie za małe dawki, czy mój organizm się nie rozreguluje.? Gosia K.

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (26.06.2020) od firmy Theramex - wczoraj do Polski przyjechała dostawa plastrów Systen Sequi. Ich sprzedaż do hurtowni rozpocznie się w dniu 29.06.2020, zatem w pierwszych dniach lipca leku można spodziewać się w aptekach. Jego dostępność można śledzić na bieżąco przy pomocy następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

O wielkości dostawy poinformujemy w najbliższym czasie.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (07.05.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi - dostawa plastrów przewidziana jest na koniec czerwca. Jest to termin orientacyjny i może ulec zmianie.

Załączam link do odpowiedzi, która mówi ona o tym, jak poradzić sobie do czasu powrotu plastrów Systen Sequi do aptek:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/20558/activelle-jakie-sa-zamienniki-leku-systen-sequi

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Systen", można otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (01.04.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi i Systen Conti - dostawa plastrów w dalszym ciągu nie dotarła na teren Polski. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna data, kiedy możemy się jej spodziewać.

Dostępność plastrów można także samodzielnie śledzić na bieżąco za pomocą następujących linków:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce - https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Osobą, która najlepiej Panią zna i jest w stanie rzetelnie ocenić Pani stan zdrowia jest lekarz. Jeśli zadecydował on, że powinna Pani stosować lek Femoston Conti, należy mu zaufać.

Niestety, nie mam na Pani temat żadnych informacji, więc nie mogę ocenić, jaki lek byłby dla Pani najlepszy i jakie dawki leków powinna Pani przyjmować. Bezzasadne byłoby udzielanie z mojej strony takiej odpowiedzi, jeśli nie jestem Pani lekarzem.

Jeśli uważa Pani, że inny lek byłby dla Pani lepszy, proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Na wizycie powinna Pani przedstawić mu wszystkie swoje obawy. Proszę pamiętać, że zawsze może Pani porozmawiać na ten temat z farmaceutą, jednak on nie zmieni Pani leków, a może podobnie jak ja, zasugerować Pani ponowny kontakt z lekarzem.

Proszę również na spokojnie rozważyć, czy zasadne jest samodzielnie sugerowanie lekarzowi wypisanie jakiegoś leku? Czy pacjent ma wystarczającą wiedzę w temacie farmakologii i działania leków, aby móc z góry zasugerować lekarzowi, że jakiś lek, którego jeszcze nie używał może być dla niego lepszy? Jak pacjent mógłby uargumentować swoje stanowisko? Podobnie jest z farmaceutą, który nie ma wystarczających podstaw, aby podważyć decyzję lekarza.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi, plastry są już transportowane do Polski. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Europie proces ten może się wydłużyć.

Zachęcam do lektury poniższych artykułów:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/10-zdan-ktorych-lepiej-nie-mowic-w-aptece - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/10-rzeczy-do-ktorych-pacjent-ma-prawo

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły