---Ukviat - pytania

Pacjentka (anonim, 185.155.43.) Warszawa 5 miesięcy temu

Czy antyperspiranty są rakotwórcze?

Czy dezodoranty antyperspiranty są rakotwórcze? Chodzi o obecność aluminium, glinu.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

Dezodoranty nie są ogólnie uważane za substancje rakotwórcze. Jednakże przez wiele lat istniały obawy i kontrowersje związane z potencjalnym związkami między składnikami dezodorantów a rakiem piersi. Te obawy były szczególnie skoncentrowane na antyperspirantach, które zawierają sole aluminium, a także na parabenach, które są używane jako konserwanty w niektórych kosmetykach, w tym dezodorantach.
Badania naukowe przeprowadzone w celu zrozumienia tego zagadnienia wykazały, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że składniki dezodorantów, takie jak sole aluminium lub parabeny, przyczyniają się do rozwoju raka piersi. Niemniej jednak, jeśli nadal ma Pani obawy co do składników używanych w dezodorantach, można wybierać produkty oznaczone jako "bez aluminium" lub "bez parabenów".

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły