← powrót do głównej strony opinii i pytań

Lila (anonim, 176.221.121.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Trittico CR są powodem do przerwania terapii lekiem?

Od dwóch tygodni biorę trittico,mam nerwicowe bôle głowy/ szczypanie,uciskanie,palenie,pulsowanie/ .Wcześniej brałam różne leki od neurologów psychiatrów i nic.Teraz właśnie biorę wyżej wymieniony lek zauważyłam mrowienie rąk ,twarzy ,nóg czy to normalne ,czy przerwać.

Wymienione przez Panią objawy należą do działań niepożądanych, które zostały zgłoszone przez pacjentów podczas terapii lekiem Trittico CR i opisane przez producenta preparatu.

Występujące problemy powinny skłonić Panią do niezwłocznej wizyty u lekarza, bowiem preparatu Trittico CR nie należy odstawiać samodzielnie, a co najważniejsze w sposób nagły, aby nie nasilić działań niepożądanych oraz objawów choroby. Po przeanalizowaniu Pani stanu zdrowia oraz występujących skutków ubocznych lekarz zadecyduje o dalszym leczeniu bądź ewentualnej modyfikacji terapii.

Co do Pani pytania, czy takie objawy są normalne - skutki uboczne mogą towarzyszyć stosowaniu każdego leku, ale celem prawidłowego i komfortowego używania leku przez pacjenta, nie powinny one występować, dlatego tak ważne jest udanie się do lekarza i zgłoszenie swojego problemu.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Trittico CR zawiera trazodon - substancję działającą przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.
Załączam ulotkę leku:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/80016/trittico-cr-tabletki/ulotka

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow