Wkładki domaciczne

Produkt na receptę

Mirena przyrząd

Lek Mirena to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Produkt na receptę

Kyleena przyrząd

Lek Kyleena to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w jamie macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Produkt na receptę

Levosert przyrząd

Levosert to domaciczny system terapeutyczny uwalniający hormon - lewonorgestrel. System ten może być stosowany jako metoda antykoncepcji; wskazaniem do jego stosowania są także nadmierne krwawienia miesiączkowe.

Produkt na receptę

Jaydess przyrząd

Lek Jaydess to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w jamie macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Wkładka domaciczna, inaczej spirala antykoncepcyjna lub z angielskiego skrót IUD, zakładana jest nawet raz na kilka lat. Jest umieszczana w macicy przez lekarza ginekologa w czasie menstruacji.

Przed założeniem wkładki, lekarz może zlecić różne badania, gdyż ta metoda zapobiegania ciąży jest przeznaczona dla zdrowych kobiet. Wkładka zawiera pojemniczek z hormonem - lewonorgestrelem, który jest stopniowo uwalniany przez kilka lat, co pozwala na rzadką zmianę wkładek.

Ich dodatkową zaletą jest hamowanie rozrostu endometrium u pacjentek, które je stosują oraz hamowanie rozrostu mięśniaków.

Wkładka nie jest wyczuwalna dla kobiety ani dla partnera seksualnego.

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, nie jest jednak pozbawiona wad - możliwe jest występowanie plamień międzymiesiączkowych oraz obfitych menstruacji. Ważnym aspektem jest odpowiedni wybór lekarza, któremu powierzymy zakładanie wkładki.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 26.04.2019 13:36:47

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy długie krwawienie przy założonej wkładce Kyleena jest normalne?
Mam pytanko zalozona spirale kyleena mam on lipca konca, I okres mam teraz bardzo dlugo ponad 2 tyg I przerwa tylko tydz I spowrotem to samo , czy to ...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy bóle głowy i podbrzusza mogą być spowodowane przez wkładkę Jaydess?
Witam, Jaydess mam już rok i 9miesięcy, miesiączka zanikła. We wrześniu podczas badania USG wyszło, ze mam mocno powiększoną macicę , lek. gin. zlecił...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy skurczowe bóle brzucha i delikatne plamienia mogą świadczyć o przesunięciu się systemu Kyleena?
Jestem 3 miesiące po założeniu systemu, miesiąc temu byłam na kontroli która nie wykazała nieprawidłowości, nie krwawiłam, nie plamilam od czasu miesi...
odpowiada Olga Sierpniowska

Jakie są przyczyny zmiany w krwawieniu i występowanie bólu podczas stostowania wkładki Kyleena?
Witam, mam 21lat i mam założoną spirale Kyleene od 2 lat. Mój problem pojawił się niecałe pół roku temu, kiedy miesiączka (które z początku się wydłuż...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy wkładka Kyleena może zaostrzać objawy łuszczycy?
Witam mam luszczyca posiadam wkladke kyllena rok od tego momentu ciagle mam wysiewy na skorze glowy.Jestem ciekawa czy to wlasnie wkladka jest tego pr...
odpowiada Olga Sierpniowska

Co może być powodem bólu i krwawień podczas stosunku przy założonej wkładce Kyleena?
W styczniu tego roku miałam założoną wkładkę Kyleena. Od tamtej pory przez większość dni w każdym miesiącu krwawię i plamię. Ostatnio po stosunku mia...
odpowiada Karolina Siayor-Pietrzak

Na Twoje pytania w temacie wkładki domaciczne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.