---

Apap Junior cena i dostępność w aptekach internetowych i stacjonarnych

produkt dostępny bez recepty, granulat,

paracetamol

, US Pharmacia

Dawka:

250 mg

Opakowanie:

10 torebek
w 17% aptek, cena 19,99 zł

Koszyk:

1 apteka z możliwością dostawy Apap Junior

Ceny Apap Junior 10 torebek (250 mg) od 19,99 zł do 19,99 zł z 1 aptek internetowych.

Kraj:
PLN
Dodaj koszt dostawy
  • Apteka Codzienna Kielce Żytnia

    Apteka internetowa

    Bezpłatny odbiór: Kielce.

    19,99 zł

    dostawa 19,99 zł

Przy zakupie z GdziePoLek Twój email nie będzie mógł być użyty przez apteki dla celów marketingowych.

Więcej informacji o Apap Junior

Apap Junior to granulat doustny z paracetamolem, substancją o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat ma waniliowo-truskawkowy smak i przeznaczony jest do stosowania doustnego, nie wymaga popijania. Lek łagodzi ból i gorączkę towarzyszącą, m.in. przeziębieniu, grypie. Zwalcza ból głowy, ból zębów czy bóle kostno-stawowe. Może być stosowany u dzieci od 4. roku życia oraz u osób dorosłych, zwłaszcza mających problem z połykaniem tabletek.

więcej: Stosowanie Apap Junior, skutki uboczne i interakcje Apap Junior

Jak działa Apap Junior?

  • Łagodzi bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Działa przeciwgorączkowo wskutek oddziaływania na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu.
  • Mechanizm działania przeciwbólowego leku jest nie do końca wyjaśniony. Prawdopodobnie paracetamol wpływa na zahamowanie syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym oraz w mniejszym stopniu obwodowo przez blokowanie wytwarzania bodźca bólowego. Obwodowe działanie leku może wynikać również m.in. z zahamowania syntezy prostaglandyn.

Nie używaj Apap Junior, jeśli:

  • masz nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • dziecko ma mniej niż 4 lata,
  • występuje u Ciebie ciężka niewydolność wątroby,
  • stwierdzono u Ciebie rzadkie dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Apap Junior?

  • Nie należy stosować leku Apap Junior po posiłku.
  • U pacjentów z zespołem Gilberta oraz zaburzeniami czynności wątroby lub nerek należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstęp między dawkami.
  • U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek należy zachować minimum 8-godzinny odstęp między dawkami.
  • U pacjentów z niewydolnością nerek, wątroby, odwodnionych, przewlekle niedożywionych należy zmniejszyć dawkę leku Apap Junior.
  • U pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50 kg należy zmniejszyć dawkę leku.
  • Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu leku u pacjentów z niewydolnością wątroby, z ciężką niewydolnością nerek, z zespołem Gilberta, uzależnionych od alkoholu, z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z niedokrwistością hemolityczną

Jak stosować Apap Junior?

Dawkowanie preparatu Apap Junior jest zależne od masy ciała i wieku pacjenta. Jednorazowa dawka paracetamolu wynosi od 10 do 15 mg na kg masy ciała, natomiast dobowa dawka paracetamolu wynosi między 60 a 75 mg na kg masy ciała. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami jest zależny od objawów i maksymalnej dawki dobowej.

Granulat należy przyjmować bezpośrednio do ust, bez popijania wodą.

  • Dzieciom w wieku 4-8 lat (o masie ciała 17-25 kg) można podać 1 saszetkę leku Apap Junior co 4-6 h do maksymalnie 4 saszetek na dobę.
  • Dzieciom w wieku 8-12 lat (o masie ciała 26-40 kg) można podać 2 saszetki leku Apap Junior co 4-6 h do maksymalnie 6 saszetek na dobę.
  • Apap Junior można stosować również u dzieci powyżej 12 roku życia, osób dorosłych i w podeszłym wieku. Zwykle stosowana dawka wynosi 2-4 saszetek co 4-6 h do maksymalnie 12 saszetek na dobę.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Apap Junior?

  • Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami leku Apap Junior nie powinien wynosić mniej niż 4 godziny.
  • Nie należy stosować leku Apap Junior dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Długotrwałe stosowanie leku w dużych dawkach może prowadzić do występowania bólów głowy, które mogą nie ustępować po zwiększeniu dawek paracetamolu.
  • Nagłe odstawienie długotrwale stosowanych leków przeciwbólowych, zwłaszcza niewłaściwie stosowanych, może spowodować wystąpienie m.in. bólów głowy, osłabienia. W takim przypadku zaleca się konsultację z lekarzem i niestosowanie leków przeciwbólowych.
  • Nie należy przekraczać dobowej zalecanej dawki leku Apap Junior ze względu na możliwość wystąpienia m.in. ciężkiego uszkodzenia wątroby.
  • W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki lub objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów chorobowych powyżej 3 dni pomimo stosowania leku, zaleca się konsultację z lekarzem.
  • Paracetamol może wpływać na uzyskiwane wyniki oznaczeń poziomu kwasu moczowego oraz glukozy we krwi.

Czy mogę łączyć Apap Junior z innymi lekami?

  • Równoczesne stosowanie leków mogących wpływać na pracę wątroby może obniżać próg toksyczności paracetamolu.
  • Nawykowe stosowanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza połączeń kilku substancji przeciwbólowych, może spowodować trwałe uszkodzenie nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia analgetyczna).
  • Łączne stosowanie paracetamolu z flukloksacyliną zwiększa ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową.
  • Łączne stosowanie leku Apap Junior z preparatami indukującymi izoenzym CYP3A4 lub inne enzymy wątrobowe, jak np. rifampicyną, karbamazepiną zwiększa ryzyko wystąpienia hepatotoksyczności.
  • Probenecyd zmniejsza szybkość wydalania paracetamolu z organizmu, co może zwiększać jego toksyczność.
  • Łączne stosowanie paracetamolu i zydowudyny (AZT) zwiększa ryzyko neutropenii.
  • Łączne stosowanie preparatów przyspieszających opróżnianie żołądka (jak np. metoklopramid) przyspiesza wchłanianie i początek działania paracetamolu.
  • Kolestyramina zmniejsza wchłanianie paracetamolu. Zaleca się zachowanie odstępu minimum 1 godziny między lekami.
  • Wielokrotne przyjmowanie paracetamolu (przez ponad 7 dni) nasila działanie leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny).
  • Paracetamol zwiększa stężenie kwasu acetylosalicylowego oraz chloramfenikolu we krwi.

Czy mogę łączyć Apap Junior z alkoholem?

Nie należy spożywać alkoholu łącznie z lekiem Apap Junior ze względu na możliwość m.in. uszkodzenia wątroby.

Przewlekły alkoholizm może obniżyć próg toksyczności paracetamolu. U tych pacjentów odstęp w czasie między dawkami powinien wynosić minimum 8 godzin. Nie należy przekraczać dawki 2 g alkoholu na dobę.

Czy po zastosowaniu Apap Junior mogę prowadzić pojazdy?

Paracetamol nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czy mogę stosować Apap Junior będąc w ciąży?

W przypadku, gdy jest to konieczne można stosować paracetamol u kobiet w ciąży.

Czy po zastosowaniu Apap Junior mogę karmić piersią?

Można stosować lek w trakcie karmienia piersią. 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Apap Junior?

Paracetamol jest lekiem powszechnie stosowanym i występujące działania niepożądane są rzadkie i zazwyczaj wynikają z przedawkowania leku. Do zgłaszanych działań niepożądanych należą m.in.:

  • niedokrwistość,
  • obrzęki,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe (jak np. bóle brzucha),
  • świąd, wysypka.

Pełen opis działań niepożądanych, wraz z częstością ich występowania, znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Skład Apap Junior

  • Substancja czynna w 1 saszetce: 250 mg paracetamolu.
  • Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, zasadowy kopolimer metakrylanu butylu, lekki tlenek magnezu, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), stearynian magnezu, hypromeloza, kwas stearynowy, laurylosiarczan sodu, dwutlenek tytanu (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (maltodekstryna (w tym glukoza), guma arabska, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetyna, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (maltodekstryna (w tym glukoza), aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharoza).

Jak przechowywać Apap Junior?

Apap Junior należy przechowywać w suchym, niewidocznym dla dzieci miejscu w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 30°C.

Źródła

  • Ulotka.
  • Charakterystyka produktu leczniczego.

Ostatnie wiadomości o Apap Junior

2023-01-30

Od producenta otrzymaliśmy dzisiaj informację, iż nowe dostawy leku Apap Junior mają trafić do aptek w II połowie lutego br.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Apap Junior

Dostępność Apap Junior aptekach

Wszystkie opakowania Apap Juniorw 17% aptek
10 torebekw 17% aptek

Najnowsze filmy

Ulotka produktu Apap Junior

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Apap Junior (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły związane z Apap Junior

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.