Zula58 (anonim, 77.115.176.)
około roku temu, Warszawa

Czy można samodzielnie zwiększyć dawkę leku Beto 50 ZK?

Biorę leki beto 50..po pół tabletki rano i pół wieczore.m,wg wskazań lekarza..lek mam wrażenie,przestaje działać..ważę ok.80 kg...czy mogę zwiększyć dawkę? Nadmieniam,że arytmia nasila się po położeniu się wieczorem do łóżka

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie zaleca się samodzielnego zwiększania dawki leków wydawanych z przepisu lekarza - a do takich należy preparat Beto 50 ZK. Według informacji dostarczanych przez producenta dawkowanie leku nie jest ściśle zależne od masy ciała (z wyjątkiem dzieci i młodzieży), ale od zdiagnozowanej jednostki chorobowej (wybór zarejestrowanych dawek jest duży: od 25 do 200 miligramów metoprololu - substancji czynnej leku).

Niektóre typy arytmii (odczuwalne jako przerwy w biciu serca) charakteryzują się nasileniem występowania tuż przed zaśnięciem i wiąże się je ze zjawiskami takimi jak przepracowanie czy stres. Dokładne właściwości zaburzeń serca można jednak poznać wykonując specjalistyczne badanie - EKG lub tzw. holter serca.

O odczuwanym brak skuteczności należy porozmawiać z lekarzem - może on faktycznie zwiększyć dawkę leku, ale może także zdecydować o tym, że należy go zmienić lub może zaproponować dołączenie drugiego leku.

Załączam artykuł na temat problemów sercowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem