UWAGA!!!!!!!!!! (anonim, 83.26.198.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy sildenafil może spowodować udar mózgu?

UWAGA!!!!!!!!!! bliska mi 47-letnia osoba ciesząca sie doskonałym zdrowiem po pierwszym zażyciu przepisanej przez lekarza 0,5 tabletki sildenafilu ( po około 4 godzinach) dostała rozległego udaru z obrzekiem mózgu - ledwo przezyła - innych przyczyn udaru typu cukrzyca, mażdzca, wady serca itp nie znaleziono Ostrzegam wszystkich, a w szczególnosci tych którzy uważaja, że jesli sa zdrowi, to skutki uboczne sie nie wydarzą!!!!!!!!! Jedna chwila w zyciu, a tak wiel zmienia ....

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Bolek: dziękujemy za tę informację. Zachęcamy do zachowania ostrożności, czytania ulotki i konsultowania się z lekarzem lub farmaceutą jeśli są wątpliwości co do bezpieczeństwa terapii lub przeciwwskazań.

Bolek (anonim, 109.89.29.)
około 9 dni temu

Również zazylem tabletkę na erekcje z sildenafil,mam 60 lat dostalem krwotoczny udar polowiczny lewostronny ,teraz tragedia że mną, nikomu nie polecam tabletek od lekarza z sildenofil

Dziękujemy za podzielenie się tym przykrym doświadczeniem. Jako farmaceuci zawsze podkreślamy, że każdy lek może - chociaż nie musi - wywołać skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest stosowanie leków z rozwagą, zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty i tylko wtedy, kiedy jest to rzeczywiście konieczne. Działania niepożądane można i warto zgłaszać o czym piszemy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Z drugiej strony w przypadku choroby, lęk przed działaniami niepożądanymi leków nie powinien być silniejszy niż zdrowy rozsądek:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

W przypadku leków z sildenafilem działanie niepożądane takie jak udar naczyniowy mózgu opisywane jest jako występujące rzadko (maksymalnie u jednego na 1000 pacjentów, ale nie rzadziej niż u jednego na 10 000). Decydując się na stosowanie tego leku warto mieć na uwadze także dodatkowe przeciwwskazania.