---

Wiki (anonim, 195.117.211.) Warszawa 3 lata temu

Czy lek Trulicity powoduje spadek masy ciała?

Czy po tym leku sie chudnie i ile można zjechać w ciągu miesiąca ..trulicyty..

89
83 odpowiedzi, 3 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Preparat Trulicity jest wskazany u pacjentów z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2 jako uzupełnienie odpowiedniej diety i ćwiczeń. Może być stosowany w monoterapii (gdy stosowanie metforminy jest niewskazane) lub w politerapii (łącznie z innymi preparatami stosowanymi w cukrzycy). Nie powinien być stosowany jako preparat odchudzający.

Rozpoczęcie terapii lekiem Trulicity stwarza ryzyko odwodnienia, zwłaszcza u pacjentów, u których wystąpią działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (jak np. wymioty, biegunka). Zaleca się podjęcie środków ostrożności zmniejszających ryzyko odwodnienia. Wtym celu można stosować dostępne w aptekach stacjonarnych oraz internetowych preparaty elektrolitowe, takie jak np.:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/85164/zdrovit-litorsal-tabletki-musujace/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/32013/gastrolit-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/57956/orsalit-dla-doroslych-o-smaku-malinowo-cytrynowym-proszek-do-wytworzenia-zawiesi/apteki

Działania niepożądane leku Trulicity ze strony przewodu pokarmowego zazwyczaj mają największe nasilenie w ciągu pierwszych 2 tygodni stosowania leku. Przez kolejne 4 tygodnie ich liczba szybko się zmniejsza. Zgłaszano również osłabienie apetytu w trakcie kuracji lekiem Trulicity.

Dulaglutyd, zawarty w leku Trulicity, poprawia kontrolę glikemii dzięki długotrwałemu zmniejszeniu poziomu cukru we krwi na czczo. Wpływa na obniżenie poziomu hemoglobiny glikowanej (HbA1c) oraz istotnie zmniejsza poziom glukozy we krwi po posiłkach.

W trakcie badań klinicznych wykazano, że stosowanie leku Trulicity powoduje trwałe zmiany masy ciała. W przypadku stosowania leku w dawce 0,75 mg jest to zmiana w zakresie od +0,86 kg do -2,63 kg, natomiast dla dawki 1,5 mg odpowiednio zmiana zawiera się między -0,35 kg do -2,90 kg. Zaobserwowano, że u pacjentów odczuwających nudności liczba utraconych kilogramów była większa.

W przypadku, gdy stosowanie leku Trulicity wywołuje opisywane przez Państwa objawy, jak np. osłabienie, biegunki, zmniejszenie apetytu, zachęcam do zgłoszenia wystąpienia działań niepożądanych. Zgłaszanie działań niepożądanych umożliwia zwiększenie kontroli nad lekami dostępnymi w obrocie. O tym, jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane pisaliśmy w artykule: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Ocena skuteczności farmakoterapii lekiem Trulicity opiera się m.in. na pomiarach poziomu hemoglobiny glikowanej we krwi.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne: https://www.gdziepolek.pl/produkty/87306/trulicity-iniekcja/ulotka/230087

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-odchudzaniu

7

Beata (anonim, 178.218.226.) 10 dni temu

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.
Pozdrawiam

1

Małgorzata Bekier Farmaceutka, Redaktorka

10 dni temu

Niestety nie jestem w stanie na podstawie tego zdjęcia ocenić czy prawidłowo podała Pani lek, natomiast widoczny szary element w okienku wskazuje, że prawdopodobnie lek został prawidłowo podany.

Podanie powinno wyglądać w ten sposób, że jeszcze zabezpieczony wstrzykiwacz przykładamy mocno do miejsca podania. Następnie przekręcamy pierścień blokady na zieloną kłódkę i dopiero wciskamy i przytrzymujemy zielony przycisk. Wstrzyknięcie jest zakończone, gdy w komorze widoczny jest szary element - tak też jest na Pani zdjęciu, więc teoretycznie, jeśli wszystkie czynności zrobiła Pani prawidłowo - dawka powinna być prawidłowo podana. Nie ma konieczności przytrzymywania przez cały czas zielonego przycisku (można, bo to ułatwia przytrzymanie wstrzykiwacza przy skórze, ale nie trzeba), więc bardzo prawdopodobne, że lek został prawidłowo podany.

Przytrzymanie wstrzykiwacza przy skórze powinno trwać do momentu usłyszenia kliknięcia. Kliknięcie słychać w ciągu około 5-10 sekund, gdy igła zacznie się chować. Dopiero wtedy można odsunąć wstrzykiwacz od skóry. Wstrzykiwacz oczywiście jest jednorazowy, więc nie są zalecane ponowne próby jego użycia.

2

Beata (anonim, 178.218.226.) 10 dni temu

Dzień dobry, Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy podałam pełną dawkę leku. Ten zielony przycisk przez przypadek chyba za wcześnie puściłam. Proszę doświadczoną osobę o zerknięcie na zdjęcie.

2

Pinki (anonim, 83.4.130.) 12 dni temu

Tak u mnie spadek wagi to 23 kg od lipca 2022 do teraz listopad dużo ale to niestety przez to że brak apetytu wymioty (niestety się utrzymują ale mniej i lekarz mówi że to zależy od organizmu dawka 1,5 mg jest brana)ogólnie za dużo w krótkim czasie bo teraz trzeba chodzić na siłownię 👍glukoza unormowana nie wiem jak insulina bo to z nią mam problem ale kontrola w marcu więc się okaże z niczego wyszło że jestem wegeterianinem wstręt do mięsa nawet lekarz nie wie dlatego a najchętniej to bym jadła owoce i warzywa i piła smoothi energii mam dużo jestem jak nakręcona i wszyscy się dziwią ze na warzywach można być takim energicznym a do tego jem co tylko chce tylko ze nie mam ochoty na nic oczywiście słodycze to może nie istnieć jak dla mnie

2

Basia (anonim, 46.171.23.) 22 dni temu

Panie Antoni niestety ale z samopoczuciem jest tragedia ... mam stany depresyjne ,brak checi do życia , wstawania rano z łóżka (ponieważ tylko bym spała) na szczeście mam leki od doktora rodzinnego , które chociaż troche poprawiaja mi samopoczucie bo bez nich myśle że nie wstałabym z łóżka ani nie chodziłabym do pracy

Antoni (anonim, 188.147.0.) 24 dni temu

Zapomniałem dodać,ze (bez tru)samopoczucie bardzo dobre,chęć do życia i pracy, nie rozumiem konieczności odchudzania tymi glutami. Ludzie mż ,( mniej żreć)spacer i wystarczy. Dla mnie tydzień z truli KOSZMAR. Fakt dobry cukier,ale,zero życia,nic na p.... Od niedzieli ( bohaterskie sepuku w brzuch) do piątku (później chyba przestało działać) klasztorne umartwianie. Szanowni Państwo piękna Polska jesień, spacery,mż,taniec, nie trujemy się, pozdrawiam z okazji Święta Niepodległości. Fakt,ze dzisiaj przegiąłem z żarciem,ale będę się pilnował.Żona śpi zadowolona...

3

Antoni (anonim, 188.147.0.) 24 dni temu

Pni Agato dziękuje za odpowiedz,ale widzę na opakowaniu 2024,zobaczymy jak trulicyty nie polegnie ,jak wiele leków wcześniej ... Dzisiaj z okazji długiego weekendu po powrocie z pracy zastałem pyszne gołąbki,domowe tiramisu,przegryzlem jeszcze trochę czekolady,i jakaś drobnica. Napakowalem się na maxa .Po drzemce cukier 330. Wieczorny metformax 1000 i po następnym przebudzeniu (czyli teraz) jest 120. Pozdrawiam serdecznie,może nie jest tak zle,ale patrzę w lodowce , to trulicyty w bocznej półce psuje humor.

2

Basia (anonim, 46.171.23.) 24 dni temu

Brałam zastrzyk Ozempic 4 miesiące i niestety pod koniec juz nic nie odczuwałam i głód powrócił lecz diabetolog przepisał mi Trulicity 4,5 i od razu poczułam jego działanie (ból w miejscu ukłucia,nudności,wymioty,biegunka,wstręt nawet do zapachu jedzenia)... kompletny brak apetytu dosłowne zmuszanie sie do jakiegokolwiek posiłku gdzie nie potrafiłam 1 dziennie zjeść... waga poszła w dół bardzo dużo ponieważ przyszłam do diabetologa z waha 89kg a wróciłam po 6-7 miesiącach z waga 71kg lecz po przerwaniu zastrzyków na 4 miesiące waga zaczeła rosnąć do 79 jak i apetyt zarazem... niestety dolegliwości są męczące ,ponieważ codziennie nudności od rana oraz wymioty sa po praktycznie kazdym posiłku ... mam nadzieje że to moja ostatnia dawka z zastrzykami i waga sie unormuje ponieważ wczesniej potrafiałam w ciągu miesiaca schudnąc 10kg a w nastepnych przytyc 10kg...

Łuki (anonim, 79.191.106.) 27 dni temu

Hej, ja przeszedłem od Saxendy po Ozempic i skończyłem na Trulicity. Saxenda i Ozempic bez wpływu na moja wagę. 112kg przy 175cm tak zaczynałem na Trulicity. Aktualnie po 3-4 miesiącach leczenia mam około 96kg. Ja na początku nie miałem żadnych działań niepożądanych. Ale od jakiegoś tygodnia może dwóch (lek podaje w niedziele) budzi mnie w nocy potworna zgaga, a w kolejnym dniu odbija mi się jajem. Odczuwam zmęczenie i nie mam energii, ale kłuje się dalej bo jeszcze 12kg w dół i osiągnę oczekiwana wagę. Ostatnie 2 tygodnie są straszne, jedzenie smakuje okropnie ale nie poddam się. Jestem jeszcze na diecie pudełkowej o niskim indeksie glikemicznym. Dla tych co nie maja efektów - pamiętajcie ze lek lekiem, uprawiajcie sport. Mi dużo pomógł rower, wtedy waga leciała z tygodnia na tydzień. Teraz trochę stagnacji, bo zaprzestałem ćwiczyć. Ale wrócę do sportu i wierzę, że "scierwo brzuszne” będzie dalej niszczone. Powodzenia!

Agata Sikora Farmaceuta, Redaktor

29 dni temu

@Antoni - warto sprawdzić, która z pobliskich aptek przyjmuje leki przeterminowane i do utylizacji. Nie należy niewykorzystanych ampułek wyrzucać do śmieci komunalnych, apteka nie może tez przyjąć ich z powrotem na swój stan i sprzedać innemu pacjentowi.

Polecam wpis:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-gdzie-wyrzucac-leki

Antoni (anonim, 188.147.12.) 30 dni temu

Zrezygnowałem po tygodniu,przecież to jest chore ,organizm się buntuje ,cukry faktycznie dobre ale u mnie pojawił się szybki puls i arytmia. Mam jeszcze 3 ampułki tego g. może apteka przyjmie z powrotem. Dieta,ruch i metformina. Czy nie łatwiej niż zatruwać wątrobę?

1

Anna (anonim, 62.122.112.) 36 dni temu

Tydzień temu wzięłam pierwsza dawkę leku Triulicyty 1,5 mg. Ogólnie czułam się nieźle. Jutro mam wziąć drugą. Mam cukrzycę 2 , faktycznie cukier znacznie spadl, na czczo z rana 105, natomiast po posiłkach nawet czasami poniżej 100. Gdzie od dłuższego czasu nie potrafiłam zbić cukru szczególnie z rana (ostatnio nawet do 140). Zobaczę co będzie dalej.

Pacjentka  (anonim, 178.235.181.) 2 miesiące temu

Tydzień temu wzięłam pierwsza dawkę jutro biorę druga 😊 po pierwszej nie miałam skutków ubocznych jak większość z Was ,ale miałam trochę podwyższony puls ale się unormował. Plusem jest to ,że nie czuje głodu jak dotychczas. Lek został mi przepisany na otyłość jak i insulinooporność.

LoLa (anonim, 178.235.181.) 2 miesiące temu

W poniedziałek o godzinie 19 wzięłam 1 dawkę po dwóch godzinach od wzięcia przypływ energii ,która potem zamieniła się w ból głowy ,ale do zniesienia. W nocy doszły mrowienie w nogach więc jak na razie nie ma aż takiej tragedii. Jest wtorek godzina 12 mniejszy apetyt co działa na plus bo wiecznie głodna chodziłam lekkie od czasu do czasu mrowienie nóg . Na razie nie narzekam śniadanie zjedzone i jest wszystko ok. Oby było tak dalej z następnymi dawkami . Pozdrawiam

1

T1000 (anonim, 62.182.98.) 2 miesiące temu

W moim przypadku preparat Trulicity został przepisany jako lek na odchudzanie, bo jako diabetyk wyniki badań mam jak osoba zdrowa (HbA1c na poziomie 5.5), problemem jest tylko nadwaga mimo intensywnego uprawiania sportu.

5
Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Marlena (anonim, 77.254.207.) 3 miesiące temu

Hej od 2 maja biorę trulicity 1.5
To będzie jakoś 17 zastrzyk Waga początkowo 84 dziś 73.6kg Schudłam 10 kg . Brak efektów ubocznych po 5 dawce .Znajomi mówią że schudłam i to bardziej mnie motywuje . Z moich wyliczeń wchodzi na to że średnia tygodnia to 0.6 kg w dół Oczywiście jem wszystko bez wyrzutów

17

Małgorzata Bekier Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Wynik insuliny nie musi iść w parze z wynikiem hemoglobiny glikowanej lub innych parametrów oceniających poziom cukru we krwi.

Ogólnie przyjęta norma insuliny na czczo to: 3–17 mIU/l (18–102 pmol/l)

Wynik hemoglobiny glikowanej poprawił się, ponieważ tak działa lek. Dulaglutyd hamuje wydzielanie glukagonu, którego stężenie jest nadmiernie wysokie u pacjentów
z cukrzycą typu 2. Niższe stężenie glukagonu przyczynia się do zmniejszenia produkcji glukozy w wątrobie i lepszego wyniku hemoglobiny glikowanej.

Lek wpływa też na wydzielanie insuliny w odpowiedzi na wzrost glikemii, czyli gdy po jedzeniu zaczyna rosnąć stężenie glukozy we krwi - lek pobudza wydzielanie insuliny, aby nie dopuścić do zbyt wysokiego cukru. Metformina z kolei przez różne mechanizmy uwrażliwia tkanki na wydzielaną insulinę.

Proszę jednak pamiętać że leczenie nie może trwać bez zmiany nawyków żywieniowych, które doprowadziły do cukrzycy typu 2 lub nadwagi / otyłości / insulinooporności tkanek oraz bez aktywności fizycznej. Poziom insuliny może być wyższy m.in. z powodu braku zmian w stylu życia oraz np. w wyniku działania leku (jak wspomniałam - leki takie jak Trulicity zwiększają wydzielanie insuliny w odpowiedzi na posiłek).

Leki to tylko element terapii, której podstawą musi być zmiana stylu życia i wprowadzenie nowych nawyków na stałe.

7

Madzia (anonim, 46.204.64.) 3 miesiące temu

Przyjmuje Trulicity od 2 miesięcy dawka 3mg i metformina 3x100 mg dziennie ,brak spadku masy ciała ale poprawa wyników hemoglobiny glikolowanej
Zastanawia mnie jedno cukry w normie ale wynik insuliny na czczo wynosi 17 przed wprowadzeniem Trulicity 8 ,czy ktoś ma podobną sytuację ?

2

Natalia (anonim, 37.248.169.) 4 miesiące temu

Jak można brać trulicity bo chce się schudnąć. Ja tego nie kapuje. Dostałam dzisiaj receptę od lekarza Diabetologa. Jestem załamana fakt nie jestem szczupła ale dla mnie choroba to jak wyrok. A ludzie tutaj szukają kogoś kto wypisze im receptę. Mam nadzieję że po podaniu leki spadnie mi insulina, poczuje się lepiej i będę zdrowa. Pozdrawiam. Wszystkich którzy wytrwali i są zdrowi 😍

6

Małgorzata Bekier Farmaceutka, Redaktorka

4 miesiące temu

Tak, każdy półautomatyczny pen zawiera jedną dawkę leku, którą podaje się raz w tygodniu. 1 pen wystarcza na 1 tydzień terapii (1 podanie).

1

GOSIA M (anonim, 91.90.178.) 4 miesiące temu

OPAKOWANIE POSIADA 2 PENY CZYLI JEDNO OPAKOWANIE TO DAWKA NA 2 TYGODNIE?

3

M.O. (anonim, 213.134.178.) 5 miesięcy temu

4mc przyjmowania w dawce 1,5
spadek masy ciała 17 kg przy: wzrost 174 waga wyjściowa 107, glikemia prawidłowa, insulina też. OGTT liniowe na wyjściu. Bez chorób współistniejących, endokrynologicznie zdrowa. Poza otyłością spowodowaną nadmierną podażą kalorii. Nadmienię, że pracuje na takim oddziale wiec zaplecze diagnostyczne pod nosem. Samopoczucie..... za każdym razem po wstrzyknięciu obiecuję sobie że już nigdy więcej ale przy siódmym dniu - następna iniekcja w nadziei, że tym razem będzie lepiej. Cóż Nie jest lekko. Pomijam że po pierwszej dawce 1 dzień: straszna zgaga, refluks i wymioty. 2 dzień: zawroty głowy... jak pijany zając. 3 dzień: sen.... musiałam wziąć na żądanie w pracy bo nie rozumiałam co się do mnie mówi. To był piątek. poszłam spać i wstałam w niedziele. Każde kolejne wstrzyknięcie podobny scenariusz z tym, że dolegliwości zmniejszone, pal sześć zgagę i nudności ale pracować na "bujaniu"jest męczące, senność pozostaje. Męczące bardzo. ale najbardziej dokuczliwy jest brak mocy... jak przekłuty balonik. Pozostaje problem ze wzrokiem - sprawdzone u okulisty - nic się nie dzieje a problemy z ostrością przez trzy dni od podania leku są. Efekt, który mnie zaskoczył to spadek masy tłuszczowej trzewi potwierdzony badaniami obrazowymi: densytometria skład masy ciała, MR jamy brzusznej. Co do apetytu.... kochałam jeść. Obecnie zmuszam się do zjedzenia :( wszystko inaczej smakuje... jest nie dobre. Nie zależnie czy to są warzywa, nabiał, mięso. Napoje, to samo: kawa, herbata, soki: fu! Dla smakoszy piwa - masakra.... Polecam rozważyć dzień iniekcji względem wydajności w pracy. Reasumując - nie zrezygnuję. :))

13

Mariusz (anonim, 188.146.36.) 5 miesięcy temu

Nie jesteś jedyną. U niektórych przebieg objawów jest lekki u innych jest gorzej. Ja stosuje trulicity od 14 tygodni, na początku było źle. Kiepskie samopoczucie, nie było wymiotów ani biegunki, ale odbijanie, suchość w ustach zaparcia, i ogólne rozbicie plus zawroty. Trwało u mnie 8 tygodni. Też już chciałem zrezygnować, ale przetrwałem cukry są ok, waga wprawdzie stoi w miejscu, ale nie to jest pryjotytem. A wracając do działań niepożądanych, wczoraj przyjąłem 14 dawkę i i dziś samopoczucie jest średnie, ale znośne. Generalnie sprobój przetrwać i się nie poddawaj. Jeżeli jesteś diabetykiem, jeżeli chcesz zgubić kilka kilogramów to decyzja należy do Ciebie.

6

Ruda

5 miesięcy temu

Przyjęłam trulicyty 1.5 dawka za silna okazała się dla mnie.wymiotuje nie dam radę jeść. Wszystko śmierdzi jak kobiecie w ciąży.mam suchość w buzi pije bardzo dużo ale jeść nie dam radę.spadej wagi będzie ale jakim kosztem? Przecież ja zaraz nie będę miała siły.
Powiedz proszę czy to przejdzie? 2 dzień a ja naprawdę źle się czuje. Wstrzyknięcie działa tydzień później boje się ryzykować.pisza w ulotce że 14 dni i będzie lepiej ustąpi ale kto da radę tyle czasu się męczyć? Czy tylko ja mam takie objawy?

3

Izzz (anonim, 87.239.222.) 5 miesięcy temu

Po dwóch dawkach 0.75, zero skutków ubocznych. Na wadze 4.6kg w dół po 10dniach od 1 dawki. Apetyt zerowy..jem na siłę.

8

Julia (anonim, 5.173.18.) 5 miesięcy temu

Przyjęłam 4 dawkę (2 dawki 0,75 i 2 x 1,5 mg), czuje się normalnie , czasami ból brzucha , po jedzeniu . Apetyt normalny, nawet powiedziałam by wyrósł, ciagle odczuwam głód i pełno śliny . Waga prawie na miejscu , wacha się o 1 kg. Przede mną badania bo na razie nie wiem o co chodzi u was z tą wagą :)

3

Madzena (anonim, 94.172.161.) 6 miesięcy temu

Dziś przyjęłam 11 dawkę Trulicity 0,75 mg. Początkowo (pierwsze 2 tygodnie) to chwilowa zgaga, odbijanie się i zmęczenie. Potem wszystko uspokoiło się i czuję się dobrze. Jedynie co to miewam czasem chwile, że chce mi się bardzo spać.Po 2 tygodniach waga spadła mi 2 kg, a obecnie wacha się między 3-4 kg. Na wadze tak nie widać, ale znajomi mówią, że wyrażnie schudłam. Nareszcie weszłam w starsze spódnice i sukienki. Nie mam dużej nadwagi, ale w wieku 55 lat ciężko jest zgubić nawet kilogram. Lek spowodował, że nie mogę jeść tłustych potraw, jem mniej i nie muszę podjadać między posiłkami, bo mi się nie chce. To jest sukces leku. Chcę pociągnąć kurację do pół roku i przerwać. Jeszcze 3-4 kg nadwagi chciałabym zgubić!

8

Mariusz (anonim, 46.204.8.) 6 miesięcy temu

Witam. Jutro biorę 12 dawkę, jeżeli chodzi o objawy niepożądane? Cóż mogę powiedzieć, od dwóch tygodni jest nie najgorzej, tzn dyskomfort wciąż się utrzymuje plus odbijanie. Po tym co było po rozpoczęciu stosowania to jest dobrze. Cukry ok, waga niestety stoi w miejscu, zatrzymało się na 109 kg i ani drgnie pomimo ćwiczeń na bieżni i diety. Chyba nie na wszystkich działa trulicity tak samo. Szczerze mówiąc liczyłem na 95 kg, ale jak się nie ma co się lubi...... A na poważnie, lek ma leczyć cukrzycę, a nie otyłość. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych lekiem trulicity.

7

Monika (anonim, 188.33.232.) 6 miesięcy temu

Wzięłam 1 dawkę Czuje się okropnie Brak apetytu, po każdym posiłku ból brzucha. Biegunka 5 dzień, chodzę senna Mam nadzieję że to.minie

2

Sylwia (anonim, 185.56.211.) 6 miesięcy temu

Lek biorę od 3 m-cy, czuję się raz lepiej raz gorzej. Cukry prawie idealne, apetyt niewielki, 25 kilo w dół. Jestem bardzo zadowolona i planuję brać nadal. Odrzuciło mnie od kilku potraw, żywię się głównie owocami i mięsem.

5

Wuem (anonim, 94.254.236.) 6 miesięcy temu

Czy ktokolwiek z Was stosunkowo zdrowy, nie chorujący na cukrzycę brał ten lek? Bez konsultacji z lekarzem?

27
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Bogusia  (anonim, 5.173.232.) 6 miesięcy temu

A skąd macie receptę na Trulicity, mi lekarz pierwszego kontaktu nie chciał wypisać recepty.

24

KINIA (anonim, 89.151.35.) 6 miesięcy temu

Wczoraj przyjęłam 1 dawkę 0.75 , ogólnie samopoczucie dziś wszystko w porządku... nie mam nudności , wymiotów, jem normalnie. Jestem ciekawa czy w takim razie coś to da i schudnę... naczytałam się opinii innych i jestem troszkę zniesmaczona bo u mnie nic się podobnego nie dzieje tzn chodzi o apetyt...

4

Maciej (anonim, 185.183.36.) 6 miesięcy temu

Po przyjęciu leku cukier spadł poniżej 200, jest w okolicach 150 to super. Samopoczucie takie same jak przed podaniem leku. Żadnych ubocznych objawów.
Tylko w aptece trzeba z wyprzedzeniem zamawia lek.

1

Mariusz (anonim, 46.204.0.) 6 miesięcy temu

Kurcze też na to czekam, tzn na poprawę samopoczucia po przyjęciu każdej kolejnej dawki. Jutro środa i 9 dawka jak pomyślę o dwóch następnych dniach to naprawdę się zastanawiam czy warto. Drogi lek i nie ustępujące objawy niepożądane. Zeszły czwartek i piątek tragedia, od piątku poprawa. Cukier rzeczywiście jest ok,ale miało być 4 tygodnie maks i po objawch u mnie stan bez zmian.

2

3literki (anonim, 82.139.56.) 6 miesięcy temu

Lek biorę od 3 miesięcy. Z początku samopoczucie tragiczne: duże osłabienie, bóle brzucha, mdłości. Dzisiaj czuję się już zupełnie normalnie. Spadek masy ciała w tym czasie 7 kg. Cukry w normie, cholesterol nieznacznie podwyższony

1

Marlena (anonim, 77.254.195.) 6 miesięcy temu

Hej
Jestem po 2 dawce trulicity i jutro 3 . Mogę powiedzieć że w pierwszym tygodniu źle się czułam. Uczycie mdłości i wszystko rosło w buzi. 2 tydzien znisnie. Waga 83 a dziś rano 79 4 kg w dół. Mogę powiedzieć że lek na pewno działa.

5

wwwwwwwww (anonim, 46.204.68.) 6 miesięcy temu

W środę przyjęłam pierwszą dawkę trulicity. Dodatkowo przeszłam z Metformaxu na Awamine.
Samopoczucie jest dramatyczne, wszystko 'stoi w gardle', po każdej kolacji(chociaż ciężko te ilości nazwać kolacją) wymioty. Dziś doszły do kompletu podróże do toalety. Od środy zeszło ze mnie 3 kg, ale nic dziwnego, przy takim odwodnieniu. Przerażają mnie informacje jak długo te skutki uboczne utrzymują się u Was...

3

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @Mariusz:

Najczęściej występujące działania niepożądane (ze strony układu pokarmowego) ustępują w ciągu pierwszych 4 tygodni stosowania leku.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym, który zaleci dalsze, odpowiednie dla Pana postępowanie terapeutyczne.

2

Mariusz (anonim, 46.134.109.) 6 miesięcy temu

Ósmy tydzień mija i tak. Waga stoi w miejscu. Samopoczucie po prostu szkoda gadać. Mam wrażenie że z każdą dawką jest gorzej. Ile to może potrwać? Pani doktor powiedziała dwa trzy tygodnie mogę się kiepsko czuć. Mija ósmy tydzień i jakoś mój organizm nie chce się przyzwyczaić do tego leku. Może lepiej zrezygnować z tego leku.

10

Mariusz (anonim, 5.184.196.) 6 miesięcy temu

Witam. Niech się pani nie stresuje. Z opisu wynika że wszystko poszło zgodnie z planem. Nie ma drugiego kliniecia. Jest jeden przy wstrzyknięciu i tłok się cofa bez żadnych kliknięć. Teraz zostaje czekać na możliwe skutki uboczne, ale może nie będzie tak źle. Ja wziołem 8 dawkę i i samopoczucie jest kiepskie.

6

IzaSto (anonim, 80.49.35.) 6 miesięcy temu

Witam dziś próbowałam podac sobie pierwszą dawkę 0,75 ale nie wiem czy to się udało nie słyszałam tego drugiego kliknięcia na strzykawce jestem mega zestresowana bo nie wiem czy mam wykorzystac drugą strzykawkę czy nie...Lekarz pokazywał mi jak to zrobić ale ta strzykawka była inna niż u niej ona przekręcała długopis i ten płyn zjeżdżał na dół ,a tu u mnie przylozylam do skóry był tylko klik i pokazała się kropelka krwi i leku na powierzchni skóry podczas aplikacji ale nie wiem czy to poszło w skore głęboko czy nie...szkoda ,ze nie ma filmiku z instrukcją na necie jak podac ten lek martwię się ,ze zmarnowałam dawkę ,a przecież ten lek jest mega drogi.Czy Ktoś coś podpowie?Moge tylko powiedzieć ,ze w szkiełku widać zielony element plastiku.

11

Mariusz (anonim, 37.30.40.) 7 miesięcy temu

Witam, witam. Cóż cztery tygodnie stosowania trulicity 1,5 mg waga 3kg w dół i to jest git👍 Skutki uboczne lipa, wprawdzie nie wymiotuję i nie mam biegunki, ale mdłosci zaparcia, ogólne oslabienie zawroty i miękkie nogi ciągle się utrzymują do pięciu dni po każdej przyjętej dawce. Cukry też ok 120mdl na czczo myślałem że będzie poniżej 100,ale dobre i to wcześniej 180 pod 200mdl i raczej nie spadał poniżej 150. Reasumując myślę że lek działa. Szkoda tylko że dość długo utrzymują objawy niepożądane, oczywiście nie u każdego występują. Mnie trochę juz to zniecheca, ale jeszcze mam sześć dawek więc szkoda by było zmarnować się te cztery tygodnie. Pozdrawiam.

3

Ewa  (anonim, 37.30.108.) 7 miesięcy temu

Ja pierwszą dawkę 1,5 mg przyjęłam w środę wieczorem.od 3 w nocy do powrotu mdłości wymioty zawroty głowy.brak apetytu a nawet pić nic nie mogłam.w sobotę lekka poprawa a w niedzielę popołudniu dramat.znow wymioty drgawki mrowienie rąk . Na pogotowiu zastrzyk spazmoczegos rozkurczowy tabletki na mdłości i nospa.dzis jak nowa.brak mdłości mogłam zjeść i żołądek zaczął pracować.ale... 4 dni i -3 kg.zapewne woda czułam już lekkie odwodnienie .jestem nastawiona jednak dobrze.zobaczymy jak dalej.

2

Agaaaa (anonim, 109.241.139.) 7 miesięcy temu

Jestem 2 tygodnie na Trulicity.
W pierwszym tygodniu cukry spadły z 300-350 (mimo leków) na ok 120. W drugim tygodniu utrzymują się na poziomie 80-90. Objawy niepożądane to zdecydowanie zmniejszenie apetytu, nudności, senność i brak koncentracji. Przy tak drastycznych spadkach pojawił się problem z oczami (pieką, dużo gorsze widzenie)- ale mam nadzieję, że to czasowe i zaraz minie- ponoc przy skokach cukru to normalne. Ogólnie jest to moja ostatnia szansa przed insuliną, wiec jestem zachwycona, że wreszcie coś poskutkowało. Mam nadzieję, że efekty się utrzymają i insulina nie będzie wisieć nade mna. Ogólnie oprócz trulocity- mam wsparcie innych leków cukrzycowych.

4

Mariusz (anonim, 46.134.120.) 7 miesięcy temu

Witam ponownie. Czwarta dawka jutro, nie jest źle cukry w miarę dobrze waga po trzech tygodniach 2kg w dół czyli jest git. Samopoczucie od wczoraj jest ok. Tzn od piątego dnia po przyjęciu każdej dawki jest poprawa samopoczucia kiepsko jest 48 godzin po przyjęciu zastrzyku. Mdłosci, odbijanie zaparcia, itp. Zastanawia mnie ile to jeszcze potrwa. Pani doktor uprzedzała że 4 - 5 tygodni mogę się źle czuć. No nic jak wcześniej pisałem jutro 4 ta dawka się okaże czy Święta będą udane czy nie. Ogólnie to Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim.

1

Małgorzata Bekier Farmaceutka, Redaktorka

8 miesięcy temu

Zawroty głowy, czy ogólnie złe samopoczucie może mieć wiele przyczyn. Jeśli przyczyną jest lek, to warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, bo przy przyjmowaniu leków z tej grupy jest ryzyko odwodnienia organizmu. Jeśli objawy się nasilają to porozmawiać z lekarzem o zmianie dawkowania lub zmianie leczenia.

Jednak również sam fakt spadku masy ciała, diety o niższej kaloryczności lub źle zbilansowanej diety może nieść za sobą tego typu objawy. Trudno o wskazanie jednej przyczyny. Bóle, kurcze mięśni, mrowienie, problemy z czuciem mogą również wynikać z niedoboru witaminy B12, jeśli przyjmował Pan przewlekle lek z metforminą lub powikłań cukrzycy, jeśli cukrzyca była źle prowadzona lub leczona jest do wielu lat. Warto to skonsultować z lekarzem - i stale monitorować na rutynowych wizytach.

W każdym przypadku, szczególnie przy diecie redukcyjnej, większej aktywności fizycznej lub objawach takich jak biegunka, wymioty - bardzo ważne jest, by pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i elektrolitach jak np.: https://www.gdziepolek.pl/produkty/57955/orsalit-smak-neutralny-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki

2
2

od 194,18 zł

2 wstrzykiwacze

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.