← powrót do głównej strony opinii i pytań

Andrzej (anonim, 83.21.175.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy Cartexan pomoże mi na rwę kulszową oraz ból kolana?

kupiłem 2 opakowania mam ból kolana ograniczony ruch oraz rwę kulszową nie wiem czy pomoże?

Cartexan zawiera siarczan chondroityny - substancję naturalnie występującą w chrząstce stawowej człowieka. Lek stosowany jest w terapii choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i biodrowego.
Załączam jego ulotkę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89651/cartexan-kapsulki/ulotka

oraz link do śledzenia dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89651/cartexan-kapsulki/apteki/w-warszawie?pvId=214151

Ciężko jest odpowiedzieć na Pana pytanie, czy lek pomoże. Jest to kwestia mocno indywidualna i nie da się jej przewidzieć. Leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem działania leczniczego. Tym bardziej w przypadku, kiedy preparat ma status "leku", przed jego wprowadzeniem na rynek, wykonywany jest szereg badań klinicznych, których celem jest potwierdzenie jego działania leczniczego oraz bezpieczeństwa. Skoro zostaje on dopuszczony do obrotu, oznacza to, że spełnia wymogi producenta, przede wszystkim te w zakresie skutecznego działania.
Więcej informacji w tym temacie tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Cartexan jest lekiem dostępnym z przepisu lekarza (na receptę), więc przed zaordynowaniem preparatu, z pewnością lekarz wziął pod uwagę objawy Pana choroby, bądź zlecił dodatkowe badania i dopiero na tej podstawie wybrał ten lek.

Z racji tego, że działanie siarczanu chondroityny jest powolne, jego początek występuje dopiero po upływie 6-8 tygodni od rozpoczęcia leczenia, w związku z czym preparat przeznaczony jest do długotrwałego, co najmniej 2-3 miesięcznego przyjmowania. W związku z tym należy zachować cierpliwość, poczekać na efekty terapii i nie zniechęcać się do przyjmowania leku.

Załączam artykuły, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-choroby-zwyrodnieniowe-stawow