jan (anonim, 188.146.97.) Warszawa 5 lat temu

Jakie zamienniki ma lek Kalipoz?

zamienniki kaliopozu

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta leku Kaldyum - firmy EGIS, dostawy do aptek opakowań 50- i 100-tabletkowych preparatu zostały zrealizowane z początkiem stycznia 2020 roku, więc lek powinien być już lepiej dostępny.

Stany magazynowe aptek połączonych z naszym systemem można sprawdzać za pomocą poniższych linków:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/39471/kaldyum-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=96697 (50 kapsułek) - https://www.gdziepolek.pl/produkty/39471/kaldyum-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=96696 (100 kapsułek).

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

Kalipoz Prolongatum to lek zawierający chlorek potasu. Preparat zaleca się w stanach niedoboru potasu, głównie przy stosowaniu niektórych leków (np. moczopędnych, glikokortykosteroidów), a także w niektórych chorobach (przewlekłe biegunki, wymioty, choroby nerek).
Załączam opis leku: https://www.gdziepolek.pl/produkty/39487/kalipoz-prolongatum-tabletki

oraz wykaz zamienników: https://www.gdziepolek.pl/produkty/39487/kalipoz-prolongatum-tabletki/zamienniki

Większość z nich jest dostępna bez recepty i z racji tego, że nie są lekami, mogą nie wykazywać identycznego działania do Kalipozu. Kolejna kwestia - preparaty, które widnieją jako zamienniki do przyjmowania doustnego, mają najczęściej postać tabletek, syropu lub kapsułek (uwalniają substancję czynną tuż po podaniu), natomiast Kalipoz Prolongatum to tabletki o zmodyfikowanym (przedłużonym) uwalnianiu. Są to takie, których czas działania można przedłużyć zapewniając uwalnianie substancji czynnej nie tylko w żołądku, lecz także na całej długości jelita cienkiego. Umożliwia to szybkie uwolnienie części substancji, a następnie całkowite uwolnienie reszty leku po pewnym czasie.

Jedynie lek Kaldyum ma postać kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, lecz dawka substancji czynnej jest znacząco wyższa niż w preparacie Kalipoz. Z racji tego, zamiana taka musi być więc uzgodniona z lekarzem. Jest to również lek na receptę, którego ulotkę przesyłam: https://www.gdziepolek.pl/produkty/39471/kaldyum-kapsulki/ulotka

W załączeniu link do śledzenia dostępności leku Kalipoz Prolongatum w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/39487/kalipoz-prolongatum-tabletki/apteki/w-warszawie?pvId=113917

oraz artykuły, które mogą Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły